Domański Zakrzewski Palinka w przejęciu K&L Gates przez firmę DWF

1285

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała angielskiej firmie prawniczej DWF w transakcji nabycia spółki komandytowej K&L Gates Jamka od globalnej firmy prawniczej K&L Gates.

Jak już informował „Rynek Prawniczy”, w maju 2019 r. międzynarodowa firma prawnicza K&L Gates po dziewięciu latach działalności opuściła Polskę. Jej biuro w Warszawie, zarówno personel, jak i siedzibę, przejęła wywodząca się z Wielkiej Brytanii i notowana od czterech miesięcy na londyńskiej giełdzie prawnicza firma DWF (DWF Group plc).

DWF kupiła biuro K&L Gates w Warszawie, a konkretnie spółkę komandytową K&L Gates Jamka, za 3 mln funtów (15 mln zł) od globalnej firmy K&L Gates LLP. Ta kwota to szacowana wartość aktywów netto (estimated net asset value) przejmowanej spółki.

Teraz działa spółka DWF Poland Jamka sp. k., która oficjalnie stała się polskim biurem kancelarii DWF. Partnerem zarządzającym tego biura jest Michał Pawłowski, który od marca 2019 r. był ostatnim partnerem zarządzającym w warszawskim biurze firmy K&L Gates.

Warszawski oddział DWF jest siódmym jej biurem w Europie kontynentalnej, obok Brukseli, Paryża, Mediolanu i trzech w Niemczech. Firma liczy ponad 3,2 tys. osób w 28 biurach w Wielkiej Brytanii i na świecie, na czterech kontynentach.

Biuro wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych światowej sieci prawniczej K&L Gates działało w Warszawie od marca 2010 r. Zasilił je wówczas w całości zespół prawników polskiego oddziału kancelarii Hogan & Hartson, którzy nie chcieli przystąpić do kancelarii Hogan Lovells utworzonej wtedy w wyniku globalnej fuzji firm prawniczych Hogan & Hartson oraz Lovells.

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała w transakcji DWF.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl