Trio kancelarii w deweloperskiej sprzedaży rumskiego magazynu

345
(www.trigea.cz)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria DLA Piper doradzała firmie deweloperskiej Panattoni przy sprzedaży parku logistycznego Panattoni Tricity North w Rumii czeskiemu funduszowi nieruchomości Trigea, któremu doradzały kancelarie Greenberg Traurig i Baker McKenzie.

We wrześniu 2022 r. czeski fundusz nieruchomości Trigea za nieujawnioną kwotę nabył od firmy Panattoni wybudowany i zarządzany przez nią miejski park logistyczny Panattoni Tricity North. Była to druga inwestycja tego funduszu w Polsce. Niedawno za ponad 100 mln euro kupił od firmy deweloperskiej Echo Investment biurowiec MidPoint 71 we Wrocławiu,

Panattoni Tricity North znajduje się w miejscowości Rumia, ok. 10 kilometrów na północny-zachód od centrum Gdyni. Cały jest wynajęty. To dziesięciometrowej wysokości hala magazynowa o powierzchni 44,7 tys. mkw., wyposażona w niezbędne bramy wjazdowe i doki towarowe, tryskacze przeciwpożarowe, i otoczona placami manewrowymi.

Panattoni Europe to firma deweloperska budująca magazyny i fabryki na wynajem i na zamówienie klientów. Od 2005 r. działa w Polsce. Jest częścią Panattoni Development Company (PDC), jednego z największych deweloperów powierzchni logistycznych i przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w Ameryce Północnej i Europie.

Trigea to czeski fundusz nieruchomości, założony w 2019 r. przez Tomas Trckę, współtwórcę funduszy REICO i Investika. Działa w Czechach i w Polsce. Ma siedem obiektów w  biurowo-handlowym portfelu. Zarządza pieniędzmi 14,7 tys. inwestorów, którzy zaangażowali 5,3 mld koron. Należy do firmy inwestycyjnej Partners, która jest częścią Partners Financial Services – największej firmy doradztwa finansowego w Czechach.

– Sprzedaż tego dobrze zlokalizowanego aktywa świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne o wysokich parametrach zrównoważonego rozwoju – oświadczył Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe.

– Nieruchomości logistyczne należą do najbardziej atrakcyjnych klas aktywów od kilku lat. Rozbudowujemy nasz portfel w tym kierunku, a ta inwestycja idealnie wpisuje się w nasze potrzeby – skomentował Tomáš Trčka, prezes zarządu funduszu Trigea.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że firmie Panattoni doradzała w transakcji kancelaria DLA Piper.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że firmie Trigea doradzały w transakcji kancelarie Greenberg Traurig i, w kwestiach podatkowych, Baker McKenzie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl