Zakończył się megatransfer prawników z kancelarii Rymarz Zdort do Baker McKenzie

3354

Jak obliczył „Rynek Prawniczy”, w rozpoczętym w kwietniu 2022 r. i trwającym kilka miesięcy transferze, do kancelarii Baker McKenzie z Rymarz Zdort przeszło w sumie 15 prawniczek i prawników transakcyjnych.

Byli wśród nich trzej partnerzy: Marcin Chyliński (1), który zajął stanowisko lidera praktyki udziałowych rynków kapitałowych, Marcin Iwaniszyn (2), który kieruje praktyką bankowości i finansów, oraz Filip Uziębło (3), współkierujący praktyką private equity. Do tej ostatniej praktyki w ślad za nim dołączyli Magdalena Medyńska (4) i Marcin Płonka (5). Z Marcinem Iwaniszynem natomiast podążyła dziewiątka prawników bankowo-finansowych. Byli to Jerzy Rostworowski (6), Jakub Czerka (7), Sebastian Mikina (8), Magdalena Bętkowska (9), Robert Śmigielski (10), Andrzej Sarnacki (11), Maria Słomska (12), Krystian Kurgan (13), Oskar Lipień (14). Z kolei kierowaną przez Marcina Chylińskiego praktykę rynków kapitałowych zasiliły trzy prawniczki, w tym dwie z kancelarii CMS: Katarzyna Grodziewicz i Natalia Szurnicka, oraz Marta Rykałowska z Rymarz Zdort (15).

„Rynek Prawniczy” przypuszcza, iż tak potężna „prawnicza przeprowadzka” mogła być, odłożonym w czasie, skutkiem decyzji podjętej, gdy amerykańska kancelaria Weil, Gotshal & Manges przygotowywała się w 2019 r. do likwidacji swojego biura w Warszawie. „Rynek Prawniczy”, za internetowym portalem brytyjskiego tygodnika prawniczego „The Lawyer”, podał wówczas, że szefostwo warszawskiego oddziału sieci Weil prowadzi „rozmowy rozpoznawcze” z kierownictwem warszawskiego biura Baker McKenzie, w sprawie ewentualnego przyłączenia się jego zespołu do tejże firmy, ponieważ tenże zespół wolałby nadal działać pod międzynarodową marką, aby zagwarantować sobie „pracę ze skierowań” (refrerrals ) z globalnej sieci. Ostatecznie jednak górę wzięła koncepcja początkowa, czyli kontynuowania działalności przez zespół jako niezależna krajowa kancelaria pod nazwą Rymarz Zdort.

(www.linkedin.com)

Jerzy Rostworowski od lipca 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko senior associate (takie samo jak w Rymarz Zdort) w praktyce bankowości i finansów. Specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym, restrukturyzacyjnym i upadłościowym oraz w obsłudze transakcji finansowania przejęć, refinansowania, restrukturyzacji. Pracował dla banków i kredytobiorców. Doradzał emitentom i instytucjom finansowym przy ofertach obligacji.

Wcześniej przez 2,5 roku był prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort, a przez prawie 5,5 roku – Weil, Gotshal & Manges.

Jest adwokatem od 2019 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2014).

(www.linkedin.com)

Jakub Czerka od czerwca 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko senior associate (takie samo jak w Rymarz Zdort) w praktyce bankowości i finansów. Specjalizuje się w obsłudze transakcji finansowania dłużnego, w tym akwizycji i korporacyjnego, restrukturyzacji zadłużenia, emisji obligacji. Doradzał instytucjom finansowym, funduszom private equity, kredytobiorcom, emitentom obligacji i obligatariuszom.

Wcześniej przez prawie 2,5 roku był prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort, a przez prawie 2,5 roku – Weil, Gotshal & Manges. Przedtem przez ponad 1,5 roku pracował w White & Case.

Jest adwokatem od 2020 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie  Mikołaja Kopernika w Toruniu (2013).

(www.linkedin.com)

Sebastian Mikina od końca maja 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko senior associate (takie samo jak w Rymarz Zdort) w praktyce bankowości i finansów. Specjalizuje się  w prawie spółek, prawie rynku kapitałowego, prawie bankowym oraz upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Pracował dla spółek Skarbu Państwa, funduszy private equity, banków, funduszy inwestycyjnych, firm informatycznych, naftowo-gazowych, energetycznych, start-upów.

Wcześniej przez prawie 2,5 roku był prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort, a przez prawie 3,5 roku – Weil, Gotshal & Manges. Przedtem przez przez ponad trzy lata – w kancelarii Michalak Kosicka Zawolski i Partnerzy z Warszawy. Jest adwokatem od 2020 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2016).

Magdalena Bętkowska od maja 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko associate (takie samo jak w Rymarz Zdort) w praktyce bankowości i finansów. Wcześniej przez 1,5 roku była prawniczką kancelarii Rymarz Zdort. Przedtem przez ponad rok pracowała w kancelarii Bird & Bird, przez dwa lata – w SMM Legal. Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2018).

Robert Śmigielski od maja 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko associate (takie samo jak w Rymarz Zdort) w praktyce bankowości i finansów. Wcześniej przez prawie 2,5 roku był prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort, a przez prawie 1,5 roku – Weil, Gotshal & Manges. Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2020).

Andrzej Sarnacki od końca czerwca 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko associate (takie samo jak w Rymarz Zdort) w praktyce bankowości i finansów. Wcześniej przez rok był prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort. Przedtem przez ponad trzy lata pracował w kancelarii Dentons. Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2019).

Maria Słomska od maja 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko prawnika (w Rymarz Zdort była associate ). Wcześniej przez rok była prawniczką kancelarii Rymarz Zdort. Jest aplikantką adwokacką, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2020).

Krystian Kurgan od maja 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko prawnika (w Rymarz Zdort był junior associate ). Wcześniej przez 1,5 roku był prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort. Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2021).

Oskar Lipień od maja 2022 r. w Baker McKenzie, od lipca zajmuje w kancelarii stanowisko prawnika (w Rymarz Zdort, w której pracował niespełna rok, był junior associate ). Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2022).

(www.linkedin.com)

Katarzyna Grodziewicz w maju 2022 r. objęła stanowisko counsela w praktyce udziałowych rynków kapitałowych (w CMS była senior associate ). Specjalizuje się w prawie spółek i prawie handlowym, w prawie papierów wartościowych oraz w obsłudze fuzji i przejęć, a także zagadnień ładu korporacyjnego. Pracowała dla firm z sektorów informatycznego, bankowości oraz finansów, energetyki. Doradzała przy emisjach akcji i obligacji.

Wcześniej przez prawie trzy lata pracowała w kancelarii CMS. Przedtem przez prawie 8,5 roku była prawniczką kancelarii White & Case.

Jest radcą prawnym od 2014 r., absolwentką studiów prawniczych (2010) i ekonomicznych (2009) na Uniwersytecie Gdańskim.

Natalia Szurnicka od września 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko associate (takie jak w CMS). Wcześniej przez prawie cztery lata pracowała w kancelarii CMS. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2018).  

Marta Rykałowska od maja 2022 r. zajmuje w Baker McKenzie stanowisko prawnika (w Rymarz Zdort była associate ). Wcześniej przez ponad 1,5 roku była prawnikiem kancelarii Rymarz Zdort. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2020).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl