DLA Piper rozpoczęła współpracę ekspercką z doktorem ekonomii

309

Damian Kaźmierczak jest od września 2022 r. ekspertem ekonomicznym kancelarii DLA Piper – poinformowała ta firma „Rynek Prawniczy” podając, że jego rolą jest „wspierać działania warszawskiego biura w obszarze fuzji i przejęć, rynków finansowych, nieruchomości oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw”.

Damian Kaźmierczak jest od ponad 4,5 roku głównym ekonomistą w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, organizacji branżowej zrzeszającej firmy z krajowego sektora budowlanego, gdzie pełni funkcję eksperta i komentatora rynku.

Jest magistrem międzynarodowych stosunków gospodarczych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (2011), doktorem ekonomii tej uczelni (2015), od siedmiu lat pracownikiem naukowym i wykładowcą akademickim – adiunktem w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa na Wydziale Zarządzania UŁ.

– Stworzenie stanowiska eksperta ekonomicznego to rozwiązanie, które nie jest powszechnie stosowane przez kancelarie w Polsce. W czasach bezprecedensowych przemian, jakie zachodzą w globalnej gospodarce pod wpływem konfliktów międzynarodowych, kryzysu energetycznego czy też narastającej niepewności związanej z wysoką inflacją i rekordowymi podwyżkami stóp procentowych, konieczne jest zapewnienie klientom o wiele silniejszego wsparcia z zakresu ekonomii i finansów – skomentował w komunikacie prasowym Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

Damian Kaźmierczak stwierdził natomiast w komunikacie kancelarii, iż jego „wiedza i doświadczenie w pracy z biznesem” może być uzupełnieniem prawniczych kompetencji zespołu DLA Piper „w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstw”, jak również wesprzeć kancelarię w obsłudze transakcji na rynku kapitałowym.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl