DLA Piper przyjęła do zespołu trzech prawników projektowych

738

Aleksander Haleniuk, Piotr GałązkaBartłomiej Ślemp są nowymi prawnikami w zespole projektów (Projects ) warszawskiego biura DLA Piper – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Pierwszy przeszedł z  Europejskiego Banku Inwestycyjnego, pozostali – z kancelarii CMS.

Aleksander Haleniuk w lutym 2022 r. objął w kancelarii stanowisko senior associate. Specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym i cywilnym. Doradzał przy transakcjach finansowania nieruchomości i infrastruktury, m.in. w formule Project Finance/Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Pracował dla banków i kredytobiorców.

Wcześniej przez prawie 1,5 roku był prawnikiem w Europejskim Banku Inwestycyjnym, gdzie zajmował się krajami regionu Morza Bałtyckiego. Przedtem przez prawie 1,5 roku pracował w kancelarii Norton Rose Fulbright, przez pięć lat – w Hogan Lovells.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2014).

Piotr Gałązka w lutym 2022 r. objął w kancelarii stanowisko associate. Zajmuje się doradztwem transakcyjnym i regulacyjnym, przy projektach  przedsięwzięć, m. in. z zakresu energetyki ze źródeł odnawialnych, gospodarki odpadami, infrastruktury wodnej, portowej i lotniczej.

Wcześniej przez  cztery lata był prawnikiem kancelarii CMS. Przedtem przez rok pracował w Clifford Chance.

Jest  radcą prawnym od 2021 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2017).

Bartłomiej Ślemp w marcu 2022 r. objął w kancelarii stanowisko associate. Zajmuje się doradztwem przy projektach PPP i koncesyjnych, od etapu analiz przedrealizacyjnych, przez postępowania przetargowe, realizację i finansowanie. Pracował dla firm prywatnych, instytucji finansowych i sektora publicznego.

Wcześniej przez prawie 1,5 roku był prawnikiem kancelarii CMS. Przedtem przez ponad 3,5 roku pracował w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2019).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl