Trzeci partner transakcyjny zamienił ostatnio kancelarię Rymarz Zdort na Baker McKenzie

1072

Filip Uziębło jest od lipca 2022 r. prawnikiem, partnerem i wspólnikiem kancelarii Baker McKenzie – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Przeniósł się z kancelarii Rymarz Zdort. To trzeci partner transakcyjny, który w ostatnich trzech miesiącach podążył tą samą drogą w tym samym kierunku.

Jak informował „Rynek Prawniczy”, dwa miesiące wcześniej z Rymarz Zdort do Baker McKenzie w partnerskim transferze przeniósł się Marcin Iwaniszyn, a trzy miesiące temu uczynił to Marcin Chyliński.

Kancelaria poinformowała, iż Filip Uziębło objął w Baker McKenzie stanowisko partnera współkierującego praktyką private equity w jej warszawskim biurze, obok dotychczasowego jej lidera, Tomasza Krzyżowskiego. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, w obsłudze fuzji i przejęć, transakcji private equity oraz restrukturyzacji. Pracował dla akcjonariuszy, spółek sprzedających i firm sprzedawanych, dla inwestorów branżowych, funduszy private equity, instytucjonalnych inwestorów finansowych, także dla inwestujących na rynku nieruchomości.

Wcześniej przez 2,5 roku był partnerem w kancelarii Rymarz Zdort, a przedtem przez ponad 20,5 roku prawnikiem w tym samym zespole działającym jako polskie biuro amerykańskiej firmy prawniczej Weil, Gotshal & Manges, gdzie przez ostatnie dwa lata był partnerem w departamencie korporacyjnym, w którym wespół z Agnieszką Koniewicz (obecnie w kancelarii Penteris) kierował praktyką nieruchomości.

Jest radcą prawnym od 2014 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000) oraz doktorem nauk prawnych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2014).

Jak stwierdził Piotr Rawski, partner zarządzający kancelarii Baker McKenzie w Warszawie, cytowany w komunikacie prasowym, transfer Filipa Uziębło, podobnie jak dwa wcześniejsze z Rymarz Zdort, jest częścią firmowej „strategii wzmacniania praktyki transakcyjnej w warszawskim biurze” i potwierdza, że firma jest „bardzo atrakcyjnym miejscem dla czołowych praktyków prawa, którzy chcą pracować przy najciekawszych i najbardziej skomplikowanych transakcjach przeprowadzanych przez polskich i globalnych klientów”.

Filip Uziębło, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii, oświadczył natomiast, że dołącza „do firmy, która w ostatnich latach w imponujący sposób rozwinęła praktykę transakcyjną” i której „wartości i kultura wyznaczają rynkowe trendy”, toteż wybór Baker McKenzie był dla niego „oczywisty” i „głęboko wierzy, że będzie ona jednym z najsilniejszych graczy na rynku transakcyjnym”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl