Następny partner przechodzi z Rymarz Zdort do Baker McKenzie

2176

Marcin Iwaniszyn jest od 1 maja 2022 r. prawnikiem, partnerem i wspólnikiem w kancelarii Baker McKenzie – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Przeszedł z kancelarii Rymarz Zdort, w której także był partnerem.

Według informacji Baker McKenzie, wkrótce w ślad za nim podąży jeszcze dziewięciu prawników bankowo-finansowych Rymarz Zdort, którzy tam z nim współpracowali: Jerzy Rostworowski, Jakub Czerka, Sebastian Mikina, Magdalena Bętkowska, Robert Śmigielski, Andrzej Sarnacki, Maria Słomska, Krystian Kurgan, Oskar Lipień.

Jak informował „Rynek Prawniczy”, miesiąc wcześniej z kancelarii Rymarz Zdort do Baker McKenzie w partnerskim transferze przeniósł się Marcin Chyliński.

Marcin Iwaniszyn zajął w Baker McKenzie stanowisko partnera kierującego praktyką bankowości i finansów. Objął wakat po dotychczasowym liderze tej specjalizacji Ireneuszu Stolarskim, który odszedł po 20 latach z kancelarii do biznesu, i od lipca 2021 r. jest udziałowcem i dyrektorem operacyjnym w firmie energetycznej Electrum.

Marcin Iwaniszyn specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym i w prawie rynków kapitałowych. Doradza przy finansowaniu fuzji i przejęć, korporacyjnym, refinansowaniu, emisjach dłużnych papierów wartościowych oraz w procesach restrukturyzacji zadłużenia. Pracował dla emitentów oraz oferujących przy emisjach obligacji, m.in. zabezpieczonych i zamiennych, a także dla instytucji finansowych i kredytobiorców w transakcjach finansowania projektów i bieżącej działalności oraz refinansowania. Obsługiwał transakcje finansowania publicznych wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji.

Jest prawnikiem rankingowym klasyfikowanym w takich zestawieniach jak Chambers Global, Chambers Europe, The Legal 500.

Wcześniej przez prawie 2,5 roku był partnerem w kancelarii Rymarz Zdort współkierującym praktyką finansów, a przedtem przez 14,5 roku  prawnikiem w tym samym zespole działającym jako polskie biuro amerykańskiej firmy prawniczej Weil, Gotshal & Manges.

Jest radcą prawnym od 2010 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim(2006).

Jak ocenił Piotr Rawski, partner zarządzający kancelarii Baker McKenzie w Warszawie, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii, Marcin Iwaniszyn to „perspektywiczny prawnik, o szerokiej rozpoznawalności rynkowej”, a jego transfer dowodzi tego, że przyjęty w ostatnim czasie w tej firmie cel rozwoju praktyki transakcyjnej, „jest atrakcyjny i wiarygodny dla wielu czołowych prawników praktykujących dotychczas w innych” kancelariach. Natomiast fakt, że przechodzi „z wieloosobowym zespołem, którym kierował (…) stanowi dodatkowy dowód na to, że model funkcjonowania kancelarii, jak i wizja jej dalszego rozwoju przemawiają do ludzi w różnym wieku i z różnym poziomem doświadczenia, chcących korzystać z jej międzynarodowych zasobów i możliwości w celu dalszego rozwoju zawodowego”.

Zdaniem Piotra Rawskiego, Marcin Iwaniszyn „wniesie duży wkład” w rozwój praktyki transakcyjnej i „przyczyni się do umocnienia pozycji Baker McKenzie jako lidera doradztwa prawnego przy najbardziej skomplikowanych transakcjach przeprowadzanych przez polskich i globalnych klientów, co, podobnie jak niedawne dołączenie Marcina Chylińskiego jako nowego lidera praktyki udziałowych rynków kapitałowych, jest jednym z istotnych elementów długoterminowej strategii rozwoju Baker McKenzie w Polsce i regionie EMEA”.

Marcin Iwaniszyn, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii, stwierdził natomiast, że praktyka bankowości i finansów, z którą jest związany od kilkunastu lat, „wymaga ścisłego wsparcia i współpracy z prawnikami z głównych centrów finansowych świata, aby zapewnić klientom dostęp do najnowszych trendów rynkowych i know-how” stwierdzając „że wraz z zespołem i we współpracy ze zespołami bankowości i finansów Baker McKenzie z całego świata zapewnimy polskim i globalnym klientom dostęp do najwyższej jakości usług prawnych zachowując sposób działania, który moi klienci cenią sobie od wielu lat”.

Oprócz „dziesiątki z Rymarz Zdort” powiększoną  praktykę bankowo-finansową Baker McKenzie będą tworzyć także dotychczasowi jej prawnicy, w tym Jan Szczurek, Bartosz Łabuda i Jan Duthel.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl