Kancelaria Norton Rose Fulbright wzmacnia swoją praktykę nieruchomości o troje prawników

872

Patrycja Pakla (senior associate ), Cezary Zientecki (associate ) oraz Martyna Sadowy (paralegal ) dołączyli do zespołu nieruchomości warszawskiego biura Norton Rose Fulbright.

Patrycja Pakla objęła stanowisko senior associate. W swojej praktyce aktywnie doradza inwestorom, deweloperom, wynajmującym i najemcom w transakcjach na rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych (magazyny, hotele, obiekty z sektora PRS i biura), w tym w kwestiach korporacyjnych oraz budowlanych. Jej doświadczenie obejmuje koordynację transakcji w formule forward funding, forward purchase, sale and lease back, sprzedaży przedsiębiorstwa oraz prowadzenie negocjacji umów najmu. Patrycja wielokrotnie doradzała spółkom z sektora OZE oraz bankom i inwestorom przy finansowaniu inwestycji komercyjnych. Przed dołączeniem do zespołu Norton Rose Fulbright Patrycja pracowała w warszawskich biurach innych wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim. Jest adwokatem i członkinią Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

Cezary Zientecki dołączył do zespołu nieruchomości jako associate. W swojej praktyce koncentruje się na sektorze magazynowo-przemysłowym. Doradza międzynarodowym deweloperom przy realizacji magazynów, centrów logistycznych i zakładów produkcyjnych, w szczególności w kwestiach budowlanych, planistycznych i zabudowy gruntów. Uczestniczył w badaniach due diligence nieruchomości i spółek oraz doradzał w zakresie procesu budowlanego.

Przed dołączeniem do zespołu Norton Rose Fulbright, Cezary pracował w renomowanej kancelarii prawnej w Warszawie, gdzie doradzał w szczególności przy transakcjach nabycia i zbycia nieruchomości przeznaczonych na takie cele jak centra handlowe, kompleksy biurowe i osiedla mieszkaniowe. Cezary ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest adwokatem i członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

Martyna Sadowy dołączyła do zespołu nieruchomości jako paralegal. Przed dołączeniem do zespołu Martyna wspierała zespół w ramach praktyk przy raportach due diligence nieruchomości oraz biorąc udział w licznych dużych projektach, dotyczących m.in. budowy magazynów, a także obiektów energetyki odnawialnej. Jej wcześniejsze doświadczenie obejmuje pracę w kancelarii prawnej w dziale roszczeń, pisanie artykułów do portalu prawniczego oraz aktywność w Klubie Prawa Nieruchomości, gdzie jest członkiem od 2019 r. i członkiem zarządu od 2020 r., co pozwoliło jej uczestniczyć, a także współorganizować liczne spotkania i warsztaty z zakresu prawa nieruchomości. Martyna Sadowy jest studentką Uniwersytetu Warszawskiego.

– Patrycja, Cezary i Martyna będą znakomitym uzupełnieniem naszego zespołu oraz wzmocnią ofertę usług Norton Rose Fulbright zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Ich obecność usprawni i przyspieszy obsługę dużych, skomplikowanych transakcji, w tym transakcji portfelowych. Ze swej strony będziemy się starać, aby stworzyć im jak najlepsze warunki do rozwoju zawodowego – komentuje Magdalena Zienkiewicz, partner, szef zespołu nieruchomości.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright