Dwoje prawników podążyło za partnerem z Rymarz Zdort do Baker McKenzie

991

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Magdalena Medyńska i Marcin Płonka są od lipca 2022 r. prawnikami kancelarii Baker McKenzie. Oboje przeszli z kancelarii Rymarz Zdort, by przyłączyć się do Filipa Uziębło, z którym współpracowali w tej kancelarii, a po jego transferze do Baker McKenzie tam kontynuują kooperację.

Jak informował „Rynek Prawniczy”, prawnikiem, partnerem i wspólnikiem kancelarii Baker McKenzie Filip Uziębło jest od lipca 2022 r. Współkieruje wraz z Tomaszem Krzyżowskim praktyką private equity w jej warszawskim biurze. To trzeci partner transakcyjny, który w ostatnich kilku miesiącach przeniósł się do tej firmy z Rymarz Zdort. W maju do Baker McKenzie w partnerskim transferze przeszedł Marcin Iwaniszyn, a w kwietniu – Marcin Chyliński.

(www.linkedin.com)

Magdalena Medyńska zajmuje w Baker McKenzie stanowisko senior associate w dziale korporacyjnym. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie handlowym, prawie papierów wartościowych, w obsłudze fuzji i przejęć, inwestycji private equity, transakcji na rynkach kapitałowych oraz w sprawach korporacyjnych. Doradza w kwestiach regulacyjnych bankom oraz funduszom inwestycyjnym. Reprezentuje strony postępowań przed Komisją Nadzoru Finansowego. Pracowała dla firm z sektorów finansowego, konsumpcyjnego, farmaceutycznego, telekomunikacyjnego, nieruchomości i opieki zdrowotnej.

Wcześniej przez rok była prawniczką kancelarii Rymarz Zdort. Przedtem przez 3,5 roku pracowała w kancelarii Greenberg Traurig, przez ponad 4,5 roku – w Weil, Gotshal & Manges, a przez ponad pół roku – w Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Jest adwokatem od 2017 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2013).

(www.linkedin.com)

Marcin Płonka zajmuje w Baker McKenzie stanowisko senior associate w praktykach fuzji i przejęć oraz private equity. Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym, w obsłudze fuzji i przejęć, transakcji private equity, sporów korporacyjnych, tworzeniu joint ventures. Doradzał funduszom private equity i spółkom publicznym. Pracował dla firm z sektorów informatycznego, telekomunikacyjnego, finansowego, nieruchomości, farmaceutycznego, przemysłowego.

Wcześniej przez ponad 2,5 roku pracował w kancelarii Rymarz Zdort, a przez prawie siedem lat był prawnikiem jej poprzedniczki, kancelarii Weil, Gotshal & Manges.

Jest adwokatem od 2016 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2011).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl