Sześć firm z szansami na tytuł kancelarii roku od IFLR

487

Allen & OveryBaker McKenzieClifford ChanceGreenberg Traurig, Rymarz Zdort (od 2023 r. działa jako Rymarz Zdort Maruta), Wardyński i Wspólnicy – „Rynek Prawniczy” ustalił, że te kancelarie z Polski znalazły się w 2023 r. na krótkiej liście kandydatów do nagrody IFLR Europe Award za działalność w roku 2022. W porównaniu z nominacjami ubiegłorocznymi nowa w tym gronie jest firma Wardyński i Wspólnicy.

Shortlist ogłoszono 9 marca 2023 r.

Magazyn „International Financial Law Review”, poświęcony tematyce prawa finansowego, od 24 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym i zespołom prawnym w przedsiębiorstwach wyróżniającym się największą innowacyjnością w obsłudze transgranicznych (cross-border ) transakcji finansowych i korporacyjnych. Wydawcą „IFLR” jest grupa Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

„IFLR”, oprócz firm i zespołów prawniczych w poszczególnych dziedzinach obsługi oraz z poszczególnych krajów (National Firms of the Year ), nagradza również innowacyjne transakcje (Deals of the Year), w takich m.in. kategoriach, jak papiery wartościowe, kredyty, fuzje i przejęcia, private equity, restrukturyzacje. W tegorocznej edycji konkursu na krótkiej liście nie ma dealów z udziałem firm prawniczych z Polski.

Kandydatów do nagród wyłonił, po przeprowadzeniu badań, wywiadów, analiz i dyskusji, wewnętrzny zespół, oceniający nadesłane zgłoszenia, złożony z wydawców, redaktorów i dziennikarzy „IFLR”. Brał pod uwagę wyłącznie nowatorskie aspekty rekomendowanych do nagród międzynarodowych, wielojurysdykcyjnych transakcji sfinalizowanych do końca 2022 r. oraz innowacyjne doradztwo obsługujących je kancelarii.

Ogłoszenie laureatów nagród odbędzie się 3 maja 2023 r. w hotelu Marriott Grosvenor Square w Londynie.

Rok temu nagrodę IFLR Europe Award w Polsce otrzymała kancelaria Allen & Overy, dwa lata temu – Greenberg Traurig, trzy lata temu – Clifford Chance. W latach 2019 i 2018 jej laureatką była także Greenberg Traurig. Natomiast w latach 2017 i 2016 również wygrywała ją Clifford Chance.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl