Pięć firm z szansami na tytuł kancelarii roku od IFLR

471

Allen & OveryBaker McKenzie, Clifford ChanceGreenberg Traurig, Rymarz Zdort – „Rynek Prawniczy” ustalił, że te kancelarie z Polski znalazły się w 2022 r. na krótkiej liście kandydatów do nagrody IFLR Europe Award za działalność w roku 2021. W porównaniu z nominacjami ubiegłorocznymi nowe w tym gronie są Baker McKenzie i Rymarz Zdort, nie ma w nim natomiast White & Case.

Shortlist ogłoszono 23 marca 2022 r.

Magazyn „International Financial Law Review”, poświęcony tematyce prawa finansowego, od 23 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym i zespołom prawnym w przedsiębiorstwach wyróżniającym się największą innowacyjnością w obsłudze transakcji finansowych i korporacyjnych. Wydawcą „IFLR” jest grupa Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

„IFLR”, oprócz firm i zespołów prawniczych w poszczególnych dziedzinach obsługi oraz z poszczególnych krajów (National Firms of the Year), nagradza również innowacyjne transakcje (Deals of the Year), w takich m.in. kategoriach, jak papiery wartościowe, kredyty, fuzje i przejęcia, private equity, restrukturyzacje.

W tegorocznej edycji nagród na krótkiej liście w dwóch kategoriach transakcyjnych znalazły się dwie polskie firmy prawnicze.

W kategorii Hig Yield, wraz z siedmioma innymi dealami, kandyduje jeden z udziałem, w gronie czterech kancelarii,  polskiej Wardyński i Wspólnicy. To przeprowadzona przez niemiecką firmę drogeryjno-perfumeryjną Douglas, działającą także w Polsce, oferta pięcioletnich obligacji związana z refinansowaniem jej zadłużenia.

W kategorii Loan, wraz z ośmioma innymi dealami, kandyduje także jeden z udziałem, w gronie 11 kancelarii, polskiej Rymarz Zdort. To transakcja finansowania przejęcia przez fundusz private equity Bain Capital irlandzkiej firmy spożywczej Valeo Foods od brytyjskiej firmy inwestycyjnej CapVest, szacowanego na 1,5 mld funtów.

Natomiast w wyścigu po specjalną nagrodę indywidualną w specyficznej kategorii IFLR Women Dealmakers Hall of Fame, w gronie pięciu prawniczek, startuje Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig.

Kandydatów do nagród wyłonił, po przeprowadzeniu badań, wywiadów, analiz i dyskusji, wewnętrzny zespół, oceniający nadesłane zgłoszenia, złożony z wydawców, redaktorów i dziennikarzy „IFLR”. Brał pod uwagę przede wszystkim nowatorskie aspekty rekomendowanych do nagród transgranicznych, wielojurysdykcyjnych transakcji i obsługujących je kancelarii; docenił także ich „pomysłowość i ciężką pracę”.

Ogłoszenie laureatów nagród odbędzie się 5 maja 2022 r. w hotelu Biltmore w Londynie.

Rok temu nagrodę IFLR Europe Award w Polsce otrzymała kancelaria Greenberg Traurig, dwa lata temu – Clifford Chance. W latach 2019 i 2018 jej laureatką była także Greenberg Traurig. Natomiast w latach 2017 i 2016 również wygrywała ją Clifford Chance.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl