Z ekonomicznego dziennikarza publicznej telewizji na prawnika współpracującego z kancelarią Gessel

957
Fot.: TVP Info

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Paweł Blajer jest od stycznia 2022 r. współpracownikiem kancelarii Gessel. Przeszedł tam ze stacji TVP Info, w której pracował jako dziennikarz ekonomiczny.

Paweł Blajer zajmuje w kancelarii stanowisko of counsel. Podaje ona, że główne dziedziny jego doradztwa to „obsługa osób fizycznych obejmująca także ryzyka prawne i postępowania wobec menedżerów, sukcesję, dziedziczenie przedsiębiorstwa, wykonywanie testamentu i zarząd sukcesyjny”. Doradza także w zakresie prawa autorskiego, mediów, prasowego, własności intelektualnej, lotniczego, ochrony danych osobowych. Reprezentuje strony postępowań sądowych w sprawach cywilnych i karnych dotyczących przedsiębiorstwa i osób zarządzających.

Wcześniej przez wiele lat był dziennikarzem ekonomicznym i prawnym. Ostatnio  przez prawie dwa lata pracował w stacji TVP Info należącej do publicznego nadawcy –Telewizji Polskiej. Prowadził tam autorski program „Antykryzys. Poradnik”. Przedtem przez 12,5 roku pracował w kanałach tematycznych firmy telewizyjnej TVN  (CNBC, TVN24 Biznes i Świat). Prowadził tam programy „Biznes dla ludzi”, „Blajer mówi: Biznes”. Przedtem ponad 4,5 roku pracował  w dzienniku „Rzeczpospolita” – w działach ekonomicznym i prawnym,  w tym przez 1,5 roku był kierownikiem działu prawa i podatków. Przez 2,5 roku był współpracownikiem miesięcznika finansowego „Pieniądz”.

Jest adwokatem od 2021 r., absolwentem studiów  ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim (2005) i prawniczych na Uczelni Łazarskiego (2014),w Warszawie, doktorem nauk prawnych tej uczelni (2016).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl