Trzeci prawnik przeszedł z Wierzbowski Eversheds Sutherland do Bird & Bird

1532

Paweł Lipski jest od marca 2019 r. prawnikiem i partnerem w zespole własności intelektualnej kancelarii Bird & Bird – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszedł z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, w której jako partner współkierował praktyką technologii, mediów i telekomunikacji oraz własności intelektualnej.

Paweł Lipski specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym w aspektach własności intelektualnej.

(www.linkedin.com)

Zajmuje się również prawem Internetu, ochrony danych osobowych, prawem konsumenckim, prawem reklamy oraz prawem kontraktowym. Doradza w sprawach cyfrowej transformacji biznesu. Występuje w sprawach sądowych o naruszenia praw własności intelektualnej, w postępowaniach przed Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędem Patentowym RP i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Doradza przy negocjacjach, procesach due diligence, tworzeniu strategii zarządzania własnością intelektualną. Pracował dla platform internetowych, przedsiębiorstw sprzedaży detalicznej, producentów systemów informatycznych, startupów internetowych.

W kancelarii, najpierw Wierzbowski Eversheds, a potem Wierzbowski Eversheds Sutherland, pracował 13,5 roku, od 2014 r. na stanowisku partnera. Od września 2017 r., po odejściu Arwida Mednisa i Gerard Karpa, wespół z Tomaszem Zalewskim kierował w niej praktyką prawa nowych technologii, mediów i telekomunikacji.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim  (2006), członkiem International Trademark Association.

– Polski rząd wprowadził niedawno szereg programów mających na celu stymulowanie powstawania i rozwoju startupów, a co za tym idzie, rośnie popyt na usługi prawne w zakresie własności intelektualnej i nowych technologii. Ilość pracy dla prawników IP wzrasta również w wyniku pozycji geograficznej Polski, która staje się węzłem tranzytowym między Azją a Europą Zachodnią – oświadczył Sławomir Szepietowski, partner zarządzający warszawskim biurem Bird & Bird, cytowany w komunikacie prasowym z okazji przyjęcia do kancelarii nowego partnera.

Zdaniem Pawła Lipskiego cytowanego w komunikacie prasowym, globalny zasięg firmy Bird & Bird i jej pragmatyczne doradztwo w dziedzinie prawa własności intelektualnej „przyciągają wielu krajowych i międzynarodowych klientów do rozwijającej się praktyki IP i technologicznej w Warszawie”, dlatego jest to „idealna platforma do obsługi klientów”.

„Rynek Prawniczy” informował, iż wcześniej, w styczniu 2019 r., z Wierzbowski Eversheds Sutherland do Bird & Bird przeszli Tomasz Zalewski, były szef tej pierwszej firmy, oraz Julita Hoffmann.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl