Transfer transakcyjnego partnera z Norton Rose Fulbright do Bird & Bird

944

Paweł Bajno jest od stycznia 2019 r. partnerem w kancelarii Bird & Bird – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszedł z kancelarii Norton Rose Fulbright, w której był partnerem.

Paweł Bajno ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki private equity w zespole korporacyjnym Bird & Bird. Specjalizuje się w obsłudze transakcji private equity oraz fuzji i przejęć, a także w doradztwie w sprawach dotyczących ładu korporacyjnego i w zagadnieniach prawa rynków kapitałowych i papierów wartościowych.

Wcześniej przez sześć lat był partnerem w warszawskim biurze Norton Rose Fulbright, gdzie odpowiadał za praktykę private equity. Przedtem był partnerem w warszawskim biurze kancelarii Dewey & LeBoeuf, a  potem w jej następczyni – kancelarii  Greenberg Traurig w Warszawie.

Jest radcą prawnym od 2001 r.

W 2017 r. został wyróżniony nagrodą Client Choice Award w zakresie fuzji i przejęć; International Law Office – marka publikacji brytyjskiej firmy Globe Business Publishing przyznaje te nagrody prawnikom wyróżniającym się doskonałą obsługą klientów i jakością usług.

– Dołączenie do zespołu Pawła Bajno, znanego i cenionego na polskim rynku eksperta w zakresie transakcji fuzji i przejęć, znacząco wzmocni naszą praktykę korporacyjną i rozwinie nasze możliwości w doradztwie przy złożonych projektach transakcyjnych, szczególnie w zakresie transakcji w sektorze funduszy private equity – oświadczył Sławomir Szepietowski, partner zarządzający warszawskim biurem Bird & Bird, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii.

– Polska pozostaje jedną z głównych lokalizacji dla inwestycji private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej, a w 2019 r. przewidywany jest wzrost fuzji i przejęć w naszym kraju. Jestem przekonany, iż międzynarodowy zasięg kancelarii Bird & Bird, w szczególności rozwinięta sieć biur w Europie, a także szczególna uwagą, jaką Bird & Bird przykłada do specyfiki doradztwa w poszczególnych sektorach działalności gospodarczej, umożliwią rozwój mojej praktyki zarówno w ramach biura warszawskiego, jak i struktury międzynarodowej kancelarii – stwierdził Paweł Bajno cytowany w komunikacie prasowym kancelarii.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl