BSWW i Magnusson w wynajmie nowej siedziby przez hiszpański bank

481
Wizualizacja Business Garden Wrocław (www.vastint.eu)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy (Act BSWW) doradzała Santander Consumer Bank przy negocjacjach i zawarciu umowy najmu powierzchni biurowej we wrocławskim kompleksie Business Garden z firmą deweloperską Vastint Poland, której doradzała kancelaria Magnusson.

W grudniu 2018 r. Santander Consumer Bank podpisał umowę najmu ponad 10 tys. mkw. w jednym z budynków obecnie realizowanego etapu inwestycji Business Garden we Wrocławiu z firmą Vastint, która jest jej deweloperem. Będzie tam siedziba banku należącego do hiszpańskiej grupy Santander.

Business Garden (Ogród Biznesu) to budowany etapami na terenie siedmiu hektarów zespół dziewięciu niewysokich budynków biurowych przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu, w pobliżu centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Będą mieć łącznie 117 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Obecnie powstaje sześć, ich budowa ma być ukończona w grudniu 2019 r. Przestrzeń pomiędzy budynkami zaprojektowano jako otwarty zielony ogród z pawilonem restauracyjnym, przychodnią lekarską i przedszkolem. W Business Garden umowy najmu podpisały już takie firmy, jak Capgemini, Ceneo, Dolby Laboratories, Dekra.

Vastint Poland jest częścią deweloperskiej grupy Vastint z Holandii, która oprócz rozwoju i sprzedaży parków biznesowych i hoteli, zajmuje się także zarządzaniem własnymi nieruchomościami. Działa w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz na Litwie i Łotwie, a w Polsce od 1992 r. Należy do szwajcarskiego Interogo Holding, który jest własnością Interogo Foundation należącej do szwedzkiej rodziny Kamprad, właścicieli firmy Ikea.

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej grupy Banco Santander. W Polsce pod obecną nazwą działa od 2006 r. Zajmuje się głównie udzielaniem kredytów na zakup samochodów i gotówkowych. Obecnie ma siedzibę przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu.

Kancelaria Act BSWW poinformowała na swojej stronie internetowej, iż reprezentowała Santander Consumer Bank doradzając przy przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu umowy najmu z Vastint Poland. Obsługą kierował adwokat Marek Wojnar, wspólnik zarządzający wraz z radcą prawnym Alicja Sołtyszewską, wspólnikiem.

Kancelaria Magnusson doradzała firmie Vastint Poland.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl