Transfer partnera restrukturyzacyjnego z Wolf Theiss do Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

762

Lech Giliciński jest od października 2023 r. prawnikiem i partnerem kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – poinformowała ta firma „Rynek Prawniczy”, który ustalił, że przeszedł z kancelarii Wolf Theiss, w której także był partnerem.

Lech Giliciński jest partnerem w dziale restrukturyzacji i upadłości kancelarii. Specjalizuje się w dziedzinach prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, bankowego i finansowego. Doradza przy restrukturyzacjach operacyjnych i finansowych, pozasądowych i sądowych, kredytach zagrożonych, finansowaniach, w tym typu mezzanine. Pracował dla dłużników, wierzycieli, administratorów, wspólników, podmiotów finansujących oraz funduszy private equity.  

Wcześniej przez prawie 4,5 roku był partnerem kancelarii Wolf Theiss, gdzie kierował zespołem restrukturyzacji. Przedtem był krótko partnerem w warszawskim biurze kancelarii DWF, a poprzednio przez ponad sześć lat w jej poprzedniczce, kancelarii K&L Gates, w której kierował praktyką bankowości, finansów i restrukturyzacji. Przez prawie dwa lata był partnerem w kancelarii Wierzbowski Eversheds, w której kierował praktyką restrukturyzacji i postępowań naprawczych. Pracował też w kancelarii White & Case.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1990) i szkoły prawa Uniwersytetu Connecticut (LL. M. – 1996) w Stanach Zjednoczonych oraz doktorem nauk prawnych UAM (1994).

Jest prawnikiem rankingowym, wymienianym w międzynarodowych zestawieniach Chambers Global, Chambers Europe, IFLR 1000, i rekomendowanym w dziedzinach restrukturyzacji oraz prawa upadłościowego i naprawczego.

Robert Gawałkiewicz, partner zarządzający kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, cytowany w jej komunikacie, stwierdził, że „doświadczenie i międzynarodowe kontakty” Lecha Gilicińskiego „są cenne dla naszej praktyki restrukturyzacji i upadłości” oraz, że liczy, że jego dołączenie do zespołu „wzmocni obecność SK&S w regionie w praktyce restrukturyzacyjnej”, a „dzięki takiemu profesjonaliście, możemy szerzej oferować naszym klientom usługi na najwyższym poziomie w zakresie doradztwa przy transakcjach sprzedaży portfeli kredytowych, aktywów w trudnej sytuacji oraz restrukturyzacji finansowych”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl