Dwoje prawników restrukturyzacyjnych opuściło kancelarię DWF, by przejść do Wolf Theiss

1494

Lech Giliciński i Joanna Gąsowski są od 17 czerwca 2019 r. w zespole kancelarii Wolf Theiss w Warszawie – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Razem przeszli do niego z nowo zainstalowanego w Warszawie biura brytyjskiej kancelarii DWF, które powstało na bazie warszawskiej załogi kancelarii K&L Gates, która w maju 2019 r. zlikwidowała swoją placówkę w Polsce.

Lech Gliciński zajmował w DWF i K&L Gates stanowisko partnera. W Wolf Theiss jako partner będzie kierował nowo utworzonym zespołem restrukturyzacji. Obejmuje również w tej kancelarii funkcję koordynatora do spraw restrukturyzacji, upadłości i inwestycji restrukturyzacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Lech Giliciński ma 27 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w dziedzinach prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, bankowego i finansowego. Doradzał przy restrukturyzacjach operacyjnych i finansowych oraz transakcjach sprzedaży przedsiębiorstw. Pracował dla funduszy private equity.

Wcześniej był partnerem w warszawskim biurze kancelarii DWF, a poprzednio przez ponad sześć lat w kancelarii K&L Gates, w których kierował praktykami bankowości, finansów i restrukturyzacji. Przedtem przez prawie dwa lata był partnerem w kancelarii Wierzbowski Eversheds, w której kierował praktyką restrukturyzacji i postępowań naprawczych. Pracował także w kancelarii White & Case.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1990) i szkoły prawa Uniwersytetu Connecticut (LL. M. – 1996) w Stanach Zjednoczonych oraz doktorem nauk prawnych UAM (1994).

Jest prawnikiem rankingowym, wymienianym w międzynarodowych zestawieniach Chambers Global, Chambers Europe, International Financial Law Review 1000, i rekomendowanym w dziedzinach restrukturyzacji oraz prawa upadłościowego i naprawczego.

Joanna Gąsowski dołączyła do zespołu restrukturyzacji Wolf Theiss. Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym, w obsłudze finansowania mezzanine w branży nieruchomości. Reprezentuje strony upadłościowych i restrukturyzacyjnych postępowań sądowych. Doradzała dłużnikom, wierzycielom i inwestorom w sprawach upadłości, restrukturyzacji pozasądowej, przy egzekucji z nieruchomości, transakcjach sprzedaży zagrożonych aktywów (distressed assets) i portfeli kredytów i roszczeń.

Wcześniej była prawniczką w warszawskim biurze kancelarii DWF, a poprzednio przez ponad sześć lat w kancelarii K&L Gates, w których ostatnio zajmowała stanowiska counsela. Przedtem przez prawie dwa lata pracowała w kancelarii Wierzbowski Eversheds, a przez prawie 4,5 roku w White & Case.

Jest adwokatem polskim i amerykańskim (od 2006 r.) oraz licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000) i amerykańskiej szkoły prawa Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku (2005).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl