Allen & Overy ponownie kancelarią roku w Polsce w konkursie „IFLR”

245

Warszawskie biuro kancelarii Allen & Overy jest laureatem nagrody IFLR Europe Award z Polski za działalność w roku 2022 – ustalił „Rynek Prawniczy”. Zdobyło ją drugi rok z rzędu.

Laureatów nagród ogłoszono 3 maja 2023 r. w hotelu Marriott Grosvenor Square w Londynie.

Jak napisano na witrynie internetowej konkursu, w tegorocznej edycji konkursu Allen & Overy wyróżniła się na tle konkurencji „zróżnicowanym portfolio prac transakcyjnych”. Wymieniono doradztwo dla brytyjskiej firmy Cordiant Digital Infrastructure przy sfinalizowanym w listopadzie 2022 r. przejęciu firmy Emitel od amerykańskiej firmy funduszy infrastrukturalnych Astatine Investment Partners. Transakcja „wymagała specjalnej zgody Ministerstwa Aktywów Państwowych”, które zezwolenia nabywającej firmie na bezpośrednie nabycie akcji udzieliło po raz pierwszy. Przytoczono także doradztwo dla PKO Banku Hipotecznego przy pierwszej emisji poza granicami Polski „zielonych” listów zastawnych denominowanych w euro.

Na krótkiej liście kandydatów do nagrody były także kancelarie Baker McKenzieClifford ChanceGreenberg Traurig, Rymarz Zdort  Maruta i Wardyński i Wspólnicy.

Poświęcony tematyce prawa finansowego magazyn „International Financial Law Review” od 24 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym i zespołom prawnym w przedsiębiorstwach wyróżniającym się największą innowacyjnością w obsłudze transakcji finansowych i korporacyjnych. Wydawcą „IFLR” jest grupa Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

Kandydatów do nagród wyłonił, po przeprowadzeniu badań, wywiadów, analiz i dyskusji, wewnętrzny zespół, oceniający nadesłane zgłoszenia, złożony z wydawców, redaktorów i dziennikarzy „IFLR”. Brał pod uwagę wyłącznie nowatorskie aspekty rekomendowanych do nagród międzynarodowych, wielojurysdykcyjnych transakcji sfinalizowanych do końca 2022 r. oraz innowacyjne doradztwo obsługujących je kancelarii.

Rok temu nagrodę IFLR Europe Award w Polsce także otrzymała kancelaria Allen & Overy, dwa lata temu – Greenberg Traurig, trzy lata temu – Clifford Chance. W latach 2019 i 2018 jej laureatką była również Greenberg Traurig. Natomiast w latach 2017 i 2016 też wygrywała ją Clifford Chance.

„IFLR”, oprócz firm i zespołów prawniczych w poszczególnych dziedzinach obsługi oraz z poszczególnych krajów (National Firms of the Year ), nagradza również innowacyjne transakcje (Deals of the Year), w takich m.in. kategoriach, jak papiery wartościowe, kredyty, fuzje i przejęcia, private equity, restrukturyzacje. W tegorocznej edycji konkursu na krótkiej liście nie było dealów z udziałem firm prawniczych z Polski.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl