Allen & Overy kancelarią roku 2022 w Polsce w konkursie „IFLR”

427

Warszawskie biuro kancelarii Allen & Overy jest tegorocznym laureatem nagrody IFLR Europe Award z Polski za działalność w roku 2021 – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Poświęcony tematyce prawa finansowego magazyn „International Financial Law Review” od 23 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym i zespołom prawnym w przedsiębiorstwach wyróżniającym się największą innowacyjnością w obsłudze transakcji finansowych i korporacyjnych. Wydawcą „IFLR” jest grupa Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

Na krótkiej liście kandydatów do nagrody były, oprócz Allen & Overy, także kancelarie Baker McKenzieClifford ChanceGreenberg Traurig, Rymarz Zdort.

„IFLR”, oprócz firm i zespołów prawniczych w poszczególnych dziedzinach obsługi oraz z poszczególnych krajów (National Firms of the Year), nagradza również innowacyjne transakcje (Deals of the Year) w takich m.in. kategoriach jak kredyty, fuzje i przejęcia, private equity, finansowanie projektów, restrukturyzacje.

W tegorocznej edycji nagród na krótkiej liście w dwóch kategoriach transakcyjnych znalazły się dwie polskie firmy prawnicze. W kategorii High Yield, wraz z siedmioma innymi dealami, kandydował jeden, z udziałem w gronie czterech kancelarii, polskiej firmy Wardyński i Wspólnicy. Była to przeprowadzona przez niemiecką firmę drogeryjno-perfumeryjną Douglas, działającą także w Polsce, oferta pięcioletnich obligacji związana z refinansowaniem jej zadłużenia.

W kategorii Loan, wraz z ośmioma innymi dealami, kandydował także jeden, z udziałem w gronie 11 kancelarii, polskiej firmy Rymarz Zdort. Była to transakcja finansowania przejęcia przez fundusz private equity Bain Capital irlandzkiej firmy spożywczej Valeo Foods od brytyjskiej firmy inwestycyjnej CapVest, szacowanego na 1,5 mld funtów.

Ostatecznie jednak nagrodzono inne transakcje.

Natomiast w wyścigu po specjalną nagrodę indywidualną, w specyficznej kategorii IFLR Women Dealmakers Hall of Fame, w gronie pięciu prawniczek, startowała Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig. Nagroda przypadła jednak komu innemu.

Laureatów nagród wyłonił, po przeprowadzeniu badań, wywiadów, analiz i dyskusji, wewnętrzny zespół, oceniający nadesłane zgłoszenia, złożony z wydawców, redaktorów i dziennikarzy „IFLR”. Brał pod uwagę przede wszystkim nowatorskie aspekty rekomendowanych do nagród transgranicznych, wielojurysdykcyjnych  transakcji i obsługujących je kancelarii; docenił także ich „pomysłowość i ciężką pracę”.

Ogłoszenie laureatów nagród odbyło się 5 maja 2022 r. w hotelu Biltmore w Londynie.

Rok temu nagrodę IFLR Europe Award w Polsce otrzymała kancelaria Greenberg Traurig, która była jej laureatką także w latach 2019 i 2018. Natomiast w latach 2020, 2017 i 2016 wygrywała ją Clifford Chance.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl