Crido doradzało Saker s.r.o. przy projekcie JV w Polsce

128
(www.pixabay.com)

Kancelaria Crido Legal pomagała słowackiej spółce Saker przy utworzeniu joint venture ze spółkami z grupy BTS (słowacką i polską), wynegocjowaniu i podpisaniu umowy wspólników i umowy inwestycyjnej oraz umowy pożyczki. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie zakładu recyklingu baterii do samochodów elektrycznych w Polsce.

To jeden z wielu projektów joint venture, przy których aktualnie doradzamy klientom z Polski i z zagranicy. W przypadku doradztwa dla firmy Saker wieloetapowość i wielowątkowość projektu wymagała zaangażowania doradców prawnych i podatkowych z różnych zespołów Crido. Klient znany jest z tego, że od lat inwestuje w rozwój, nowe technologie i ekologię. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do rozpoczęcia przez niego kolejnej, proekologicznej inwestycji, która stworzy nowe miejsca pracy w regionie Dolnego Śląska  – komentuje Przemysław Furmaga, partner odpowiedzialny za zespół M&A i  PE/VC w Crido Legal.

Przy projekcie pracowali przede wszystkim prawnicy z zespołu M&APrzemysław Furmaga, partner odpowiedzialny za zespół M&A i PE/VC oraz Aleksandra Czarnecka, senior associate, którzy byli także koordynatorami pracy, Michał TokarzFilip Sobociński oraz Barbara Dąbrowska. W kwestiach związanych z nabyciem nieruchomości doradzała Joanna Winter-Szymańska, counsel, Alex Węklar, associate, a w zakresie benchmarków i struktury finansowania projekt wspierali Mateusz Jałkowski, partner i Jakub Daniluk, manager, z zespołu cen transferowych w Crido.

Saker zajmuje się przetwórstwem metali żelaznych oraz nieżelaznych. Jest jedną z najważniejszych firm w obszarze przetwarzania i recyklingu metali nieżelaznych oraz produkcji stopów aluminium w Czechach, działającą na terenie całej Europy. Aktualnie grupa Saker posiada cztery zakłady w Czechach oraz na Słowacji i zatrudnia ponad 200 pracowników.

Crido wspiera przedsiębiorców i inwestorów przy zawiązywaniu wspólnych przedsięwzięć i tworzeniu spółek joint venture. Zakres usług Crido jest kompleksowy i obejmuje wsparcie w strukturyzowaniu transakcji, przeprowadzeniu due diligence (prawnego, podatkowego, finansowego) oraz przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej.

Materiał kancelarii Crido Legal