Dwaj bracia-partnerzy opuszczą kancelarię Noerr, która ma już nowego kierownika

1598

Radosław i Ludomir Biedeccy odchodzą 31 sierpnia 2022 r. z kancelarii Noerr – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Podała, iż „podjęli decyzję o zmianie zawodowej”. Od 1 lipca partnerem zarządzającym biura kancelarii w Polsce jest Paweł Żelich, który zastąpił Radosława Biedeckiego.

Noerr to niemiecka firma prawnicza założona w 1950 r. Jej główna siedziba mieści się w Monachium. Obecnie ma 13 biur, w tym sześć w Niemczech, a także w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Hiszpanii, Belgii oraz przedstawicielstwa w Nowym Jorku i Londynie. Zatrudnia ponad 500 prawników i audytorów. W Polsce działa od 1992 r. Z jej witryny internetowej wynika, że oddział warszawski liczy obecnie 19 prawników. Kancelaria poinformowała „Rynek Prawniczy”, że funkcjonuje obecnie pod nazwą Noerr Żelich Sp.k.

Bracia Biedeccy pracują w kancelarii Noerr od 2017 r., kiedy przeszli do niej w głośnej fuzji, w której ta niemiecka firma prawnicza przyjęła do swego warszawskiego biura zespół jedenastu prawników kancelarii DJBW Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy. Utworzono wtedy spółkę komandytową Noerr Biedecki, a partnerem zarządzającym został Radosław Biedecki, dotychczasowy wspólnik DJBW. Ta z kolei kancelaria powstała z początkiem 2014 r. z fuzji dwóch firm Daniłowicz Jurcewicz i Wspólnicy i Biedecki Biedecki i Partnerzy.  Kancelarię Biedecki założyli w 2005 r. bracia Ludomir i Radosław.

W odpowiedzi na pytanie „Rynku Prawniczego”o przyczyny tych zmian, kancelaria poinformowała, iż decyzje „są rezultatem wspólnej oceny dokonanej przez braci Biedeckich oraz nowego partnera zarządzającego Pawła Żelicha, w zakresie dotychczasowych osiągnięć oraz perspektywy współpracy na przyszłość w ramach kancelarii Noerr”.

W styczniu 2022 r. z kancelarii Noerr do Wardyński i Wspólnicy przeszedł w partnerskim transferze Jakub Lerner, który przez 5,5 roku był współkierownikiem praktyki korporacyjnej oraz fuzji i przejęć w niemieckiej firmie.

Nowy partner zarządzający Paweł Żelich jako associated partner współkieruje w kancelarii działem Real Estate Investment Group i kieruje praktyką postępowań sądowych, arbitrażu i rozwiązywania sporów. Specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości (przygotowywanie schematów transakcji i umów: asset deal, share deal, forward deal, sale & leaseback, built to suit, najem, zabezpieczenia) oraz inwestycji budowlanych (infrastrukturalnych, kontraktów opartych na wzorcach FIDIC, greenfield, brownfield ). Doradzał przy strukturyzacji inwestycji zagranicznych. Zajmował się też doradztwem regulacyjnym dla górnictwa i energetyki. Reprezentuje strony w postępowaniach sądowych i arbitrażowych oraz administracyjnych i sądowoadministracyjnych, w tym w sporach dotyczących inwestycji.

W Noerr pracuje od prawie 12,5 roku. Przedtem przez siedem lat był prawnikiem w firmie Lotos Petrobaltic zajmującej się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu pod dnem Bałtyku.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na  Uniwersytecie Gdańskim (2000).

(www.linkedin.com)

Radosław Biedecki jako partner współkieruje jeszcze w kancelarii działem Real Estate and Investment Group. Specjalizuje się w obsłudze transakcji nabywania i zbywania przedsiębiorstw i ich części (share i asset deal ), fuzji i joint ventures. Obsługiwał również transakcje na nieruchomościach handlowych, biurowych, mieszkaniowych, logistycznych (sporządzanie dokumentów, udział w negocjacjach, projekty inwestycyjne, umowy najmu). Pracował dla firm z branż przemysłu (motoryzacja, farmacja, spożywczy), rolnictwa, usług (telekomunikacja, handel, turystyka, transport).

W Noerr pracuje od ponad 5,5 roku. Wcześniej przez trzy lata był partnerem kancelarii DJBW Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy. Przedtem przez ponad osiem lat – partnerem kancelarii Biedecki Biedecki & Partnerzy. Przez dwa lata prowadził indywidualną kancelarię radcy prawnego, przez pięć był szefem działu prawnego w firmie Domy Towarowe Casino zarządzającej powierzchniami handlowymi, a przez trzy lata – prawnikiem w kancelarii Gide Loyrette Nouel.

Jest radcą prawnym,  absolwentem studiów prawniczych na  Uniwersytecie Warszawskim (1996).

Ludomir Biedecki jako partner współkieruje jeszcze w kancelarii zespołami prawa korporacyjnego/M&A oraz bankowości i finansów. Specjalizuje się w obsłudze połączeń i przejęć spółek, w tym transakcji na akcjach i aktywach, transakcji na rynkach kapitałowych, w tym pierwotnych i wtórnych ofert akcji, programów opcji menedżerskich, przymusowych wykupów akcji, emisjach obligacji. Zajmuje się również finansowaniem, w tym sekurytyzacją i subpartycypacją wierzytelności, oraz restrukturyzacją przedsiębiorstw.

W Noerr pracuje od ponad 5,5 roku. Wcześniej przez trzy lata był partnerem kancelarii DJBW Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy. Przedtem przez osiem lat – partnerem kancelarii Biedecki Biedecki & Partnerzy. Przez trzy lata był prawnikiem w kancelarii Allen & Overy i tyle samo – Wierzbowski Eversheds, a przez dwa lata – w Ministerstwie Finansów.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na  Uniwersytecie Warszawskim.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl