Schoenherr przyjęła jeszcze trójkę prawników odbudowując zespół nieruchomości

842
Karolina Samocik, Adam Nowosielski, Katarzyna Sulimierska, Róża Szatan

Adam Nowosielski, Karolina Samocik i Róża Szatan przystąpili w ostatnim czasie do kancelarii Schoenherr – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma.

Wszyscy zasilili praktykę nieruchomości, z której wcześniej grupa pięciu prawniczek, z partner Martą Bijak-Haiduk na czele, przeniosła się do Deloitte Legal. W związku z tym, w październiku 2021 r. kancelaria Schoenherr zatrudniła na partnera kierującego działem nieruchomości Katarzynę Sulimierską, która przeszła z kancelarii Hogan Lovells i odbudowała zespół real estate, bazując także na dwojgu prawników pracujących poprzednio w tejże kancelarii.

Adam Nowosielski od 2022 r. zajmuje w kancelarii stanowisko senior associate. Specjalizuje się w obsłudze transakcji sprzedaży i zakupu nieruchomości logistycznych, biurowych i handlowych. Przeprowadzał i nadzorował dla inwestorów i banków badania due diligence nieruchomości związane z ich przejęciami, sprzedażą i finansowaniem. Prowadzi  bieżącą obsługę prawną centrów logistycznych i biurowców. Negocjuje umowy najmu komercyjnego nieruchomości.

Wcześniej przez pięć lat pracował w kancelarii Hogan Lovells. Przedtem przez prawie 1,5 roku – w kancelarii Bird & Bird i przez rok jako paralegal w Dentons.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim (2014).

Karolina Samocik od grudnia 2021 r. zajmuje w kancelarii stanowisko associate. Zajmuje się obsługą transakcji nabywania nieruchomości magazynowych, biurowych i handlowych, procesów inwestycyjnych oraz finansowania nieruchomości. Doradzała w sprawach z zakresu prawa ochrony środowiska przy budowie farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

Wcześniej przez trzy lata pracowała w kancelarii Hogan Lovells zaczynając jako praktykantka.

Jest aplikantką adwokacką, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2019).

Róża Szatan od 2022 r. zajmuje w kancelarii stanowisko junior associate. Doradza w sprawach korporacyjnych i nieruchomościowych.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2021).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl