Crido doradzało przy pozyskaniu strategicznego inwestora dla Alfa Brokers

242

Crido doradzało w zakresie corporate finance oraz prawnym przy pozyskaniu inwestora strategicznego przez Alfa Brokers Sp. z o.o. Alfa Brokers umacnia swoją pozycję na rynku brokerskim dzięki strategicznemu partnerstwu z Renomią Gallagher.

Alfa Brokers osiągnęła kolejny kamień milowy w swoim rozwoju, stając się częścią globalnej sieci, aby nadal podnosić jakość usług dla swoich klientów i oferować im możliwie najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe.

– Uzgodniliśmy z Renomią, że będzie ona większościowym udziałowcem w Alfa Brokers. Zarówno nasz zespół, jak i nasi klienci, skorzystają na tym, że staniemy się częścią wiodącej globalnej firmy, posiadającej ogromną wiedzę i zasoby, które połączymy z naszym ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku ubezpieczeniowym. Połączenie naszych utalentowanych ludzi oraz globalnej skali i zasięgu Renomii Gallagher daje nam godną pozazdroszczenia platformę do rozwoju naszych usług dla klientów Alfa Brokers i zapewnia wzrost w kolejnych latach – mówi Tomasz Chojnowski, prezes zarządu Alfa Brokers.

W procesie przejęcia Crido działało jako wyłączny doradca finansowy spółki Alfa Brokers Sp. z o.o. Po stronie doradcy transakcyjnego klienta wspierali: Artur Marszałkiewicz, partner zarządzający w Crido, odpowiedzialny za Zespół Corporate Finance, senior associate Aleksandra Małolepsza, wraz z Moniką Olak, starszym analitykiem finansowym.

Dodatkowo Crido wspierało spółkę i jej właścicieli od strony prawnej. Ze strony Crido Legal projekt prowadził partner Mateusz Baran, ze wsparciem senior associate  Marzeny Lau, oraz associate  Dominika Przywary.

– Artur Marszałkiewicz wraz z zespołem Crido wspierał nas w trakcie całego procesu. W wyniku profesjonalnego podejścia i dużego zaangażowania udało się sprawnie przeprowadzić proces oraz uzyskać satysfakcjonujące warunkidodaje Tomasz Chojnowski, prezes zarządu i udziałowiec Alfa Brokers.

– Cieszymy się, że mogliśmy pomóc przy transakcji, która jest przełomowa na rynku i można zakładać, że zmieni układ sił w branży brokerów ubezpieczeniowych w Polsce. W tym przypadku klient powierzył Crido kompleksową obsługę transakcjikomentuje Artur Marszałkiewicz, partner odpowiedzialny za Zespół Corporate Finance w Crido.

Crido wspiera przedsiębiorców, korporacje i fundusze PE/VC w krajowych i zagranicznych transakcjach M&A pomagając na każdym etapie transakcji. Doradztwo Crido obejmuje due diligence podatkowe i finansowe, corporate finance oraz całościowe wsparcie prawne, w tym due dilligence prawne.

Zespół Corporate Finance w Crido zajmuje się kompleksowym doradztwem transakcyjnym w trakcie procesu M&A. Wspiera też klientów w pozyskiwaniu finansowania zarówno na realizację transakcji przejęć, jak również na rozwój i inwestycje czy projekty typu project finance. Współpracuje w tym zakresie z bankami, funduszami PE i funduszami specjalistycznymi.

Materiał kancelarii Crido Legal