Linklaters i Schoenherr w zakupie magazynów i fabryczek przez nowy fundusz

420
(www.panattonieu.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Linklaters doradzała europejskiemu funduszowi inwestującemu w nieruchomości LeadCrest Capital Partners przy nabyciu dwóch magazynów i dwóch budynków przemysłowych w Polsce od firmy Panattoni Europe, której doradzała kancelaria Schoenherr.

We wrześniu 2021 r. fundusz LeadCrest Capital Partners za sprawą tej transakcji wszedł do Polski jako inwestor. Za portfel czterech obiektów o powierzchni 51,9 tys. mkw. zapłacił 45 mln euro. Są to magazyny we Wrocławiu (Panattoni Park Wrocław XII) wynajęty sieci sklepów Żabka, i w Skarbimierzu (województwo opolskie), wynajęty firmie logistycznej DSV, oraz lekkie obiekty przemysłowe w Grudziądzu (fabryka norweskiej firmy elektronicznej Kitron) i w Stargardzie (zakład fińskiej firmy Hydroline produkującej siłowniki hydrauliczne).

LeadCrest Capital Partners to uruchomiony w kwietniu 2019 r. przez Georgesa Asmara, byłego dyrektora amerykańskiej firmy inwestycyjnej Colony Capital, specjalistyczny fundusz inwestujący w nieruchomości, nastawiony w angażowanie kapitału w transakcje leasingu zwrotnego (sale and lease back ) oraz inwestycje typu build-to-suit  (na zamówienie odbiorcy). Inwestuje w nieruchomości biurowe, przemysłowe, handlowe.

Panattoni Europe to firma deweloperska budująca magazyny i fabryki na wynajem i na zamówienie klientów. Od 2005 r. działa w Polsce. Jest częścią Panattoni Development Company (PDC), jednego z największych deweloperów powierzchni logistycznych i przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 30 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie.

– Zamknęliśmy pierwszą transakcję w Polsce i planujemy kontynuować rozwój naszych inwestycji w regionie – oświadczył Georges Asmar z firmy LeadCrest Capital Partners.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że firmie LeadCrest Capital Partners doradzała kancelaria Linklaters. Obsługę nadzorował partner Janusz Dzianachowski, wykonywały ją managing associate Zuzanna Lipska i junior associate Katarzyna Grodzka.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że firmie Panattoni doradzała kancelaria Schoenherr.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl