Magnusson i Hogan Lovells w sprzedaży biurowców we wrocławskim Ogrodzie Biznesu

375
(www.e-biurowce.pl)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Magnusson doradzała firmie deweloperskiej Vastint Poland przy sprzedaży trzech biurowców z kompleksu Business Garden we Wrocławiu filipińskiej firmie ISOC, której doradzała kancelaria Hogan Lovells.

Wartość transakcji, o której poinformowano 16 maja 2019 r., wyniosła ponad 95 mln euro. Sfinansował ją kredytem bank HSBC. To trzecia inwestycja ISOC w Polsce. W marcu 2019 r. firma kupiła budynek biurowy Argon w Gdańsku od deweloperskiej firmy Torus, a pod koniec 2018 r. dwa biurowce Silesia Business Park w Katowicach od firmy deweloperskiej Skanska.

Business Garden (Ogród Biznesu) to budowany w dwóch etapach na terenie siedmiu hektarów zespół dziewięciu pięciopiętrowych budynków biurowych przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu, w pobliżu centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Będą mieć łącznie 117 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Obecnie powstaje sześć, ich budowa ma być ukończona w grudniu 2019 r. Budynki zaprojektowane jako moduły w kształcie litery H są sadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego. Przestrzeń pomiędzy budynkami zaprojektowano jako otwarty zielony ogród z pawilonem restauracyjnym, przychodnią lekarską i przedszkolem.

Trzy sprzedane budynki zostały oddane do użytku w 2016 r., w pierwszym etapie inwestycji. Ich łączna powierzchnia biurowa najmu wynosi 37,4 tys. mkw. Są wynajęte w całości m.in. przez firmy Becton Dickinson, Capgemini, Dolby Laboratories, Ceneo.

Vastint Poland jest częścią deweloperskiej grupy Vastint z Holandii, która oprócz rozwoju i sprzedaży parków biznesowych i hoteli, zajmuje się także zarządzaniem własnymi nieruchomościami. Działa w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz na Litwie i Łotwie, a w Polsce od 1992 r. Należy do szwajcarskiego Interogo Holding, który jest własnością Interogo Foundation należącej do szwedzkiej rodziny Kamprad, właścicieli firmy Ikea.

W Polsce firma specjalizuje się w budowie tzw. parków biznesowych, czyli zespołów liczących kilka budynków biurowych, nazywanych Business Garden. Oprócz Wrocławia są takie w Poznaniu i Warszawie.

ISOC Group to prywatna grupa inwestycyjna z Filipin działająca w sektorach nieruchomości, infrastruktury, energetyki, chłodnictwa.

– Transakcja dowodzi atrakcyjności polskich miast regionalnych, które oferują aktywa o doskonałym potencjale w kontekście wzrostu wartości, dochodu czy ekspozycji na polskim rynku nieruchomości – skomentował Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

– Zakup Business Garden Wrocław potwierdza naszą pełną koncentrację na ekspansji nie tylko na rynku rodzimym, ale też w Europie. Jesteśmy pod wrażeniem klimatu inwestycyjnego i potencjału polskiej gospodarki, której ważnym elementem są utalentowane, produktywne zasoby ludzkie – oświadczył Michael Cosiquien, prezes Grupy ISOC.

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, w procesie sprzedaży Vastint Poland doradzała kancelaria Magnusson. Na swojej stronie internetowej podała ona, iż obsługę koordynowali starszy partner Andrzej Tokaj i partner Dawid Demianiuk.

Grupie ISOC doradzała kancelaria Hogan Lovells.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl