Deloitte Legal doradzała DreamCommerce przy sprzedaży udziałów na rzecz Value4Capital

326

Kancelaria Deloitte Legal doradzała akcjonariuszom DreamCommerce S.A., wiodącego polskiego dostawcy platform SaaS do handlu elektronicznego pod marką Shoper®, przy transakcji sprzedaży mniejszościowego pakietu udziałów na rzecz Value4Capital.

DreamCommerce S.A. jest dostawcą oprogramowania Shoper® do prowadzenia sklepu internetowego. Firma jest liderem polskiego rynku e-commerce dostarczając oprogramowanie dla ponad 10 tys. sklepów, od mikroprzedsiębiorców po duże firmy handlowe, działające zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Tworzą ją specjaliści z branży, którzy koncentrują się na dostarczaniu nie tylko technologii, ale przede wszystkim kompleksowych rozwiązań wspierających sprzedaż on-line.

Shoper® to najczęściej wybierane oprogramowanie dla sklepów internetowych w Polsce, idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i profesjonalnie otworzyć własny biznes on-line.

Value4Capital jest firmą private equity inwestującą w spółki średniej wielkości na terenie Europy Środkowej. V4C jako niezależna firma zarządzająca funduszami powstała pod koniec 2011 r., po wydzieleniu z grupy Amundi Private Equity Funds (wcześniej SGAM). Koncentruje się na inwestycjach typu wykup (buy-out ) spółek o ugruntowanej pozycji rynkowej, działających w Polsce oraz w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej z regionu Europy Środkowej. Wspiera spółki portfelowe tak, aby poprzez rozwój organiczny oraz akwizycje innych podmiotów stawały się liderami w swoich sektorach.

Zakres doradztwa Deloitte Legal obejmował kompleksowe wsparcie dotychczasowych akcjonariuszy spółki w przygotowaniu oraz negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej. W skład zespołu doradzającego DreamCommerce wchodzili: Paweł Moskwa (partner), Karol Kicun (partner), Piotr Rysiak (managing associate).

Materiał kancelarii Deloitte Legal