Greenberg Traurig w wynajmie przyszłego biura dla kancelarii Noerr

678
Wizualizacja Mennica Legacy Tower (www.mennicalegacytower.pl)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Greenberg Traurig doradzała firmie deweloperskiej Golub GetHouse przy wynajęciu piętra w budowanym przez nią w Warszawie biurowcu Mennica Legacy Tower kancelarii Noerr Biedecki.

We wrześniu 2018 r. Noerr Biedecki na kilka lat wynajęła 1 tys. mkw. powierzchni biurowej na 16. piętrze budynku, który stawiają wspólnie firmy Golub GetHouse i Mennica Polska przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, w miejscu zburzonego obiektu dawnej Mennicy Państwowej. Przeniesie się tam z biurowca Concept Tower stojącego przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie.

Kompleks Mennica Legacy Tower będą tworzyć dwa budynki w warszawskiej dzielnicy Wola: 140-metrowy, 34-piętrowy wieżowiec oraz niższy 43-metrowy, z prawie 66 tys. mkw. łącznej powierzchni najmu. Wśród najemców, obok amerykańskiej firmy WeWork, która weźmie w posiadanie cały niższy budynek, tzw. zachodni, będzie także kancelaria Allen & Overy, która już zarezerwowała sobie miejsce na 17. i 18. piętrze wieżowca. Budowa obu rozpoczęła się w czwartym kwartale 2016 r. i powinna być ukończona na jesieni  2019 r.

Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna działająca od ponad 55 lat na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce wybudowała budynki biurowe Warsaw Financial Center, International Business Center, Warsaw Corporate Center oraz Prime Corporate Center. Buduje także mieszkania oraz akademiki na wynajem.

Mennica Polska Spółka Akcyjna to, według Wikipedii, przedsiębiorstwo przemysłu metalowego produkujące m.in. krajowe i zagraniczne monety obiegowe i kolekcjonerskie oraz wyroby grawersko-medalierskie. Zajmuje się także płatnościami elektronicznymi. Poprzez spółki zależne działa również na rynku deweloperskim, metali szlachetnych oraz ochrony mienia i osób. Powstała ze sprywatyzowania Mennicy Państwowej, dziś kontroluje ją przedsiębiorca Zbigniew Jakubas.

– Mennica Legacy Tower to dla międzynarodowych, prestiżowych firm jeden z najlepszych adresów w Warszawie. Ponadczasowa architektura, najnowsze rozwiązania technologiczne, zastosowanie idealnie skomponowanych szlachetnych materiałów wykończeniowych oraz dbałość o każdy detal sprawiają, że nasz wieżowiec oferuje doskonałe warunki dla rozwoju renomowanych kancelarii prawnych – oświadczył Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse, cytowany w komunikacie prasowym firmy.

– Decyzja o przeniesieniu siedziby polskiego oddziału Noerr do tak nowoczesnego i prestiżowego budynku, jakim będzie Mennica Legacy Tower, to dowód na to, że Noerr – firma należąca do czołówki europejskich kancelarii prawnych – coraz bardziej otwiera się na lokalny rynek i widzi potencjał w umacnianiu swojej obecności w regionie CEE i w Polsce – wyjaśnił Radosław Biedecki, partner zarządzający w warszawskim biurze Noerr cytowany w komunikacie prasowym firmy Golub GetHouse.

Golub GetHouse w negocjacjach z najemcą doradzała kancelaria Greenberg Traurig oraz firma Colliers International.

Kancelarię Noerr Biedecki reprezentowała firma Cresa wyspecjalizowana w doradztwie dla najemców nieruchomości komercyjnych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl