Greenberg Traurig w wynajmie przyszłego biura dla Allen & Overy

1023
Wizualizacja kompleksu biurowego Mennica Legacy Tower

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Greenberg Traurig doradzała firmie deweloperskiej Golub GetHouse przy wynajęciu dwóch pięter w budowanym przez nią w Warszawie biurowcu Mennica Legacy Tower kancelarii Allen & Overy.

W styczniu 2018 r. Allen & Overy na 10 lat wynajęła ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowej na piętrach 17 i 18  jest pierwszym najemcą w budynku, który w listopadzie 2017 r., po roku prac, wyszedł z ziemi. Stawiają go wspólnie firmy Golub GetHouse i Mennica Polska przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, w miejscu zburzonego prawie rok temu budynku dawnej Mennicy Państwowej.

Mennica Legacy Tower ma mieć 32 kondygnacje i 140 metrów wysokości i, wraz z 43-metrowym, dziewięciopiętrowym budynkiem obok, 65,6 tys. mkw. łącznej powierzchni biurowej. Projekt architektoniczny kompleksu sporządziła amerykańska pracownia Goettsch Partners, a jej lokalnym partnerem było biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Obecnie, po zakończeniu budowy czterokondygnacyjnego podziemia wieżowca, na placu budowy wykonywana jest część nadziemna konstrukcji, prowadzone są także podziemne prace murowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2019 r.  

Golub GetHouse to firma deweloperska i inwestycyjna działająca od ponad 55 lat w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Polsce, w Warszawie, wybudowała budynki biurowe Warsaw Financial Center, International Business Center, Warsaw Corporate Center, Prime Corporate Center (siedziba banku Raiffeisen Polbank). Obecnie, wspólnie z firmą Mennica Polska, realizuje inwestycję Mennica Legacy Tower.

Mennica Polska Spółka Akcyjna to, według Wikipedii, przedsiębiorstwo przemysłu metalowego produkujące m.in. krajowe i zagraniczne monety obiegowe i kolekcjonerskie oraz wyroby grawerskomedalierskie. Zajmuje się także płatnościami elektronicznymi. Poprzez spółki zależne działa również na rynku deweloperskim, metali szlachetnych oraz ochrony mienia i osób. Powstała ze sprywatyzowania Mennicy Państwowej, dziś kontroluje ją przedsiębiorca Zbigniew Jakubas.

– Cieszymy się, że tak prestiżowa i innowacyjna firma doceniła zalety Mennica Legacy Tower. Allen & Overy przeprowadzi się do naszego budynku z innej prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy, z budynku Rondo 1, co stanowi dla nas dodatkowy powód do dumy. Jesteśmy przekonani, że nasz budynek – jeden z symboli zmian zachodzących na bliskiej Woli – dzięki niezwykłej funkcjonalności i wyjątkowej architekturze zapewni kancelarii najwyższy komfort użytkowania – oświadczył Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse, cytowany w komunikacie prasowym firmy

– Mennica Legacy Tower to dla innowacyjnych przedsiębiorstw jedna z najlepszych lokalizacji w Warszawie. Najwyższy standard oferowanej przestrzeni, zaawansowane rozwiązania techniczne i proaktywne podejście do oczekiwań klientów sprawiły, że zdecydowaliśmy się wybrać ten właśnie budynek na naszą następną siedzibę. Nowa powierzchnia pozwoli nam na wdrożenie najnowszych rozwiązań aranżacyjnych i technicznych, które będą wspierały realizację naszej strategii oraz spełnią oczekiwania naszych klientów i pracowników – stwierdził Arkadiusz Pędzich, partner zarządzający kancelarii Allen & Overy cytowany w komunikacie prasowym firmy Golub GetHouse.

Firmie Golub GetHouse w negocjacjach z najemcą doradzała kancelaria Greenberg Traurig. Najemcę reprezentowała firma Colliers International.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl