CMS i Greenberg Traurig w izraelskim zakupie podwarszawskiej Glinianki

261
(www.redkomdevelopment.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria CMS doradzała izraelskiej firmie BIG Europe przy zakupie handlowego Parku Glinianka w Łubnej pod Warszawą od firmy Redkom Development, której doradzała kancelaria Greenberg Traurig.

 Strony sfinalizowały 12 kwietnia 2024 r. transakcję kupna-sprzedaży za nieujawnioną cenę 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki będącej właścicielem obiektu.

Park handlowy Glinianka działa od 30 marca 2023 r. w miejscowości Łubna, w powiecie Piaseczno, na południowych przedmieściach Warszawy. Budowa obiektu rozpoczęła się w sierpniu 2022 r. W dwóch budynkach, na powierzchni 10, 2 tys. mkw., handlują takie firmy jak m.in. Carrefour (największy najemca), Pepco, KiK, Rossmann, Dealz, Tedi, Sinsay, Verona, Jysk, Maxi Zoo. Park otoczony jest terenem rekreacyjno-wypoczynkowym z obrośniętym roślinnością stawem, od którego wziął nazwę, ławkami, placykiem zabaw z trampolinami i huśtawkami oraz boiskiem do piłki plażowej. Do dyspozycji klientów jest ok. 340 miejsc postojowych.

Obiekt został zakupiony przez firmę BIG Europe (inaczej CEE-BIG), a dokładnie – jej oddział BIG Poland. Ta spółka jest częścią izraelskiej firmy BIG Shopping Centers, założonej w 1994 r. w Izraelu przez Yehudę Neftaliego, która rozwija, obsługuje i inwestuje w parki handlowe, centra handlowe, obiekty logistyczne, biurowe, mieszkaniowe oraz energetykę odnawialną. Obecnie firma, która działa m.in. w Izraelu i Stanach Zjednoczonych, jest właścicielem – całościowymi lub partnerskim – 68 obiektów, z czego 60 to centra handlowe. Ponadto posiada cztery centra logistyczne we Francji. W Polsce jest obecna od wiosny 2022 r. i aktualnie ma trzy parki handlowe – w Lubinie, Andrychowie i Łubnej.

Firma Redkom Development to deweloper specjalizujący się w realizacji obiektów handlowych, przemysłowych i logistycznych. Realizuje projekty nowe, ale też rewitalizuje istniejące. Należy do Łukasza Komierowskiego. Działa od 2020 r. na rynkach polskim, rumuńskim i hiszpańskim. W 2023 r. otworzyła także kompleks handlowy Ozimska Park w Opolu, a w realizacji ma ponad 60 tys. mkw. powierzchni handlowej.

– Możemy oficjalnie potwierdzić, że Park Glinianka w Łubnej wszedł już w skład portfela naszych inwestycji w Polsce. To naprawdę niezwykły obiekt, który, jak wierzymy, wyznaczy trendy rozwoju parków handlowych na najbliższe lata. Świetna lokalizacja oraz bardzo atrakcyjna oferta sklepów i usług sprawiają, że idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Niebawem zaś, dzięki intensywnemu zaangażowaniu życie lokalnej społeczności, już jako BIG Łubna, jeszcze silniej zwiąże się z południowymi przedmieściami Warszawy – oświadczył Eran Levy prezes firmy BIG Poland.

– Mieliśmy przyjemność stworzyć wyjątkowe miejsce handlu, odpoczynku, wspólnych posiłków i zabawy dla dzieci. Dobrze, że nowy właściciel ma takie doświadczenie w prowadzeniu dużych, pełnych życia parków handlowych i wiem, że Glinianka, ale i jej goście i najemcy trafili w dobre ręce – skomentował Łukasz Komierowski, prezes Redkom Development.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że firmie BIG Europe doradzała w transakcji kancelaria CMS, która podała w Internecie, że obsługę nadzorował partner Michał Mieciński, kierował nią counsel  Michał Bork, a wykonywała także Arleta Myśliwiec – z praktyki nieruchomości i budownictwa, oraz senior associate  Karolina Bandzul-Król z praktyki bankowości i finansów.

Kancelaria Greenberg Traurig poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała Redkom Development.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl