B2RLaw doradcą Graham Partners przy przejęciu Taoglas

195
(www.taoglas.com)

B2RLaw doradzała Graham Partners, prywatnej firmie inwestycyjnej ukierunkowanej na zaawansowane technologicznie firmy produkcyjne, w zakresie polskich aspektów nabycia Taoglas Group Holdings Ltd.

Graham Partners to prywatna firma inwestycyjna skupiająca się na inwestowaniu w spółki technologiczne. W szczególności wspiera firmy tworzące innowacyjne rozwiązania produkcyjne, umożliwiające tworzenie nowych produktów lub efektywniejsze przetwarzanie surowców, a także powodujące istotne zmiany w tradycyjnym sposobie prowadzenia biznesu.

Taoglas to irlandzka firma tworząca innowacyjne systemy bezprzewodowe i radiowe oraz rozwiązania w obszarze łączności.  Posiada 10 zakładów zlokalizowanych na całym świecie (w tym w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie, w Chinach, Indiach i Polsce). Jest zaufanym dostawcą anten oraz zaawansowanych komponentów do produktów IoT (Internet of Things  to urządzenia, które są podłączone do Internetu i mogą przesyłać dane lub odbierać polecenia). Taoglas świadczy także usługi projektowe szyte na miarę.

Zespół B2RLaw był kierowany przez Piotra Szelenbauma (radca prawny, partner), w jego skład wchodzili: Paulina Wyrostek (counsel ), Joanna Markowicz-Maciocha (associate ) i Jacek Mizgier (associate ), Dorota Gajuk (junior associate ) oraz Krzysztof Judasz (paralegal ).

Piotr Szelenbaum dodaje:

– Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Graham Partners przy tej transakcji. Taoglas jest rosnącym, innowacyjnym przedsiębiorstwem, wierzymy że po przejęciu przez Graham Partners będzie ono dalej rosło w siłę.

Materiał kancelarii B2RLaw