B2RLaw doradcą Auxilius Pharma w pozyskaniu finansowania działalności na rynku amerykańskim

122

B2RLaw doradzała Auxilius Pharma Sp. z o.o. i jej założycielom w transakcji venture capital w związku z inwestycją funduszy Cofounder Zone Corporate Angel Fund ASI, Augebit Closed Investment Fund oraz kilku aniołów biznesu i obecnych partnerów Auxilius.

Dzięki nowym funduszom spółka będzie mogła dalej rozwijać swój flagowy projekt polegający na wprowadzeniu na rynek amerykański leku kardiologicznego (leku z wartością dodaną/supergeneryku), a także inne projekty związane z rozwojem swoich produktów.

Auxilius Pharma została założona przez Jędrzeja Litwiniuka i Uwe Tigöra w 2019 roku i jest szybko rozwijającą się farmaceutyczną spółką (start-up ), skoncentrowaną na dalszym rozwoju i optymalizacji leków oraz wprowadzaniu ich na szerszy rynek. Spółka koncentruje się obecnie na rozwoju leku na chorobę układu sercowo-naczyniowego – dusznicę bolesną, który jest sprzedawany w Europie, ale obecnie nie jest dostępny w USA. Auxilius Pharma zmieniła formułę sposobu podawania leku (raz dziennie), co ma stanowić ułatwienie dla pacjentów. Na początku tego roku spółka uzyskała zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (Federal Drug Administration – FDA ) na plan rozwoju klinicznego swojego leku sercowo-naczyniowego. Agencja wyraziła zgodę na zastosowanie przyspieszonej ścieżki regulacyjnej 505(b)2 dla produktu, co pozwoli na szybkie i efektywne kosztowo wprowadzenie do obiegu.

Zespołem B2RLaw kierowała Krystyna Jakubowska (adwokat, starszy prawnik), którą wspierały Teresa Pilecka-Juda (radca prawny, starszy prawnik) oraz Magdalena Zawiślak (młodszy prawnik). Rafał Stroiński (adwokat, senior partner ) nadzorował pracę zespołu B2RLaw.

Krystyna Jakubowska mówi:

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy wspierać Auxilius Pharma w tej ekscytującej transakcji. Mając na uwadze, że Polska jest jednym ze światowych liderów leczenia kardiologicznego, to przyjemność doradzać przy transakcji, zapewniającej Auxilius i jej założycielom fundusze, które pozwolą na kontynuację rozwoju jej leku kardiologicznego z myślą o wprowadzeniu go na amerykański rynek, z korzyścią zarówno dla pacjentów, jak i klinicystów.

Materiał kancelarii B2RLaw