NRF doradzała Panattoni Europe przy budowie zakładu produkcyjnego dla firmy Hager

150

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała Panattoni Europe jako deweloperowi przy budowie nowego obiektu w Tychach, realizowanego dla Hagera, niemieckiego producenta rozwiązań elektrycznych dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych.

Warszawski zespół negocjował umowę o zastępstwo inwestycyjne, na podstawie której Panattoni realizuje obiekt, oraz kontynuuje doradztwo prawne w odniesieniu do procesu budowlanego.

Panattoni Europe, jeden z kluczowych klientów Norton Rose Fulbright w Polsce, jest wiodącym w Europie deweloperem powierzchni przemysłowej, stawiającym sobie za cel wspieranie lokalnego biznesu poprzez budowę wielofunkcyjnych obiektów magazynowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Firma Hager, założona w 1955 roku w Niemczech, jest wiodącym dostawcą produktów elektrycznych dla przemysłu, budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Zakres produktów obejmuje dystrybucję energii, osprzęt elektroinstalacyjny, automatykę budynku oraz systemy prowadzenia przewodów. Firma posiada 22 zakłady produkcyjne w 10 różnych krajach i zatrudnia 12,1 tys. pracowników na całym świecie. Hager posiada 3 tys. aktywnych patentów i sprzedaje swoje produkty w ponad krajach. W Polsce grupa Hager prowadzi działalność od 1992 roku. Obecnie grupa zatrudnia w Polsce ponad 1,2 tys. osób w dwóch zakładach produkcyjnych i jednym obiekcie logistycznym.

Transakcją kierował Jakub Kowalczyk (senior associate ) z warszawskiego zespołu nieruchomości i prawa budowlanego, a nadzorowała ją partner Magdalena Zienkiewicz.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright