Adwokat-rzecznik patentowy z kancelarii GWW dyrektorem prawnym w firmie informatycznej

730
(www.asseconews.pl)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Michał Tuszyński, prawnik i rzecznik patentowy, of counsel w kancelarii GWW, jest od lipca 2022 r. dyrektorem działu prawnego w firmie informatycznej Asseco Poland.

Kancelaria podała na swojej witrynie internetowej, że firma jest jej klientem, a  Michał Tuszyński „w dalszym ciągu będzie doradzał w strategicznych projektach klientów GWW obejmujących tematykę własności intelektualnej”.

Asseco Poland to firma informatyczna z siedzibą w Rzeszowie, producent oprogramowania dla firm. Jest jednostką dominującą w międzynarodowej grupie kapitałowej Asseco, będącej największym dostawcą systemów informatycznych (m.in. dla banków, towarzystw ubezpieczeniowych, administracji państwowej i samorządów lokalnych, branż energetycznej, telekomunikacyjnej, ochrony zdrowia) w Europie Środkowo-Wschodniej i szóstym producentem oprogramowania w Europie. Grupa działa  w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia 30,8 tys. osób.

(www.linkedin.com)

Michał Tuszyński w praktyce nowych technologii GWW „odpowiada za kompleksową obsługę działów własności intelektualnej klientów, prowadzenie postępowań obejmujących naruszenia praw własności intelektualnej oraz postępowań spornych”. Doradza również przy wdrażaniu ulgi podatkowej z tytułu działalności badawczo-rozwojowej. W zespole ochrony danych osobowych „odpowiada za kompleksowe audyty oraz wdrożenie RODO u klientów, bieżące wsparcie merytoryczne obejmujące ochronę danych osobowych oraz reprezentowanie klientów w trakcie kontroli”. Doradza także przy wdrażaniu technologii blockchain w firmach z sektora FinTech.

Z kancelarią GWW współpracuje od ponad czterech lat. Przedtem przez trzy lata był prawnikiem kancelarii  Axelo Ostrowski Domagalski i Wspólnicy z Rzeszowa. Wcześniej przez prawie 4,5 roku pracował w tamtejszej kancelarii Zuzmak i Partnerzy.

Jest adwokatem od 2015 r., rzecznikiem patentowym od 2021 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Rzeszowskim (2010).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl