Crido doradzało funduszowi PortfoLion w inwestycji w Mindgram

206

Wsparcie Crido obejmowało kompleksowe doradztwo prawne w zakresie wynegocjowania i podpisania dokumentacji transakcyjnej po stronie PortfoLion, jako jednego z inwestorów rundy seed. Ze strony Crido doradzali Przemysław Furmaga, partner odpowiedzialny za zespół M&A i PE/VC w Crido Legal, a także senior associate Andrzej Dunikowski i junior associate Filip Sobociński.

Platforma Mindgram zapewnia opiekę psychologów oraz specjalistów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego, skierowaną do pracowników firm i ich bliskich. Start-up powstał w 2021 roku. Pozyskane środki mają pomóc w dalszym rozwoju platformy i ekspansji zagranicznej.

PotfoLion był, obok Credo Ventures (lead inwestor ), Nunatak Capital, Market One Capital i Pamoja Capital, jednym z inwestorów Mindgram w ramach rundy seed. Wartość rundy wyniosła ok. 7 mln euro i była to jedna z największych jak do tej pory rund seed w Polsce.

Transakcja Mindgram to kolejny projekt typu VC, w którym uczestniczyliśmy w ostatnich miesiącach, tym razem po stronie jednego z inwestorów. Mindgram jest doskonałym przykładem spółki, której usługi wpisują się w szybko rosnący sektor usług wellbeing i mental health. Ograniczony dostęp do usług wsparcia psychologicznego, napięcia związane z pandemią oraz obecną niestabilną sytuacją polityczną powodują, że perspektywy rozwoju dla spółek takich jak Mindgram są obecnie bardzo dobre. Imponujący rozwój Mindgram i jej dalszy potencjał rozwoju zagranicznego, wzbudził, jak widać, żywe zainteresowanie inwestorów VC, co znalazło odzwierciedlenie w sprawnie przeprowadzonej rundzie seed, przy której mieliśmy okazję wspierać fundusz PortfLion komentuje Przemysław Furmaga, partner odpowiedzialny za zespół M&A i PE/VC w Crido Legal.

Crido wspiera zarówno spółki, founderów, jak i inwestorów, w transakcjach typu private equity i venture capital. Zakres usług Crido jest kompleksowy i obejmuje wsparcie w strukturyzowaniu transakcji, przeprowadzeniu due diligence (prawnego, podatkowego, finansowego) oraz przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej.

Materiał kancelarii Crido Legal