Duo kancelarii w odkupie siedziby przez telewizję satelitarną

313

Kancelaria B2R Law Jankowski Stroiński Zięba i Partnerzy doradzała spółce Canal+ Polska przy odkupieniu biurowca, w której ma ona siedzibę, od polskiej firmy deweloperskiej Real Management, której doradzała kancelaria Maciesowicz i Gdula.

W październiku 2021 r. Canal+ Polska odkupiła od spółki firmy Real Management charakterystyczny biurowiec zbudowany na planie matematycznego znaku plusa, z antenami satelitarnymi na dachu, stojący przy Alei Generała Władysława Sikorskiego w Warszawie. Od maja 2008 r. w sześciopiętrowym budynku wybudowanym na potrzeby Canal +, na 7,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej, mieszczą się główna siedziba firmy, stacja nadawcza i studia telewizyjne.

Spółka Canal+ Polska stanowi część francuskiej grupy filmowej i telewizyjnej Groupe Canal+, która ma 22,1 mln abonentów telewizji, w tym 8,9 mln we Francji. Świadczy usługi cyfrowej satelitarnej i internetowej telewizji. W 2020 r. Canal+ Polska miała 2,37 mln abonentów korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player.

Real Management to polska firma inwestycyjno-deweloperska powstała w 2002 r. Prowadzi działalność na rynku nieruchomości biurowych, magazynowych i mieszkaniowych. Świadczy też usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami oraz procesami budowlanymi.

– Nasza aktualna siedziba to prawdziwe serce telewizji, w którym realizujemy większość programów emitowanych na antenach Canal+. Zakup budynku na własność pozwoli nam na kolejne inwestycje w infrastrukturę technologiczną, w tym również w nową przestrzeń biurową, którą chcemy przebudować dla naszych pracowników tak, aby jak najlepiej odpowiadała na wyzwania związane ze zmieniającym się stylem pracy – stwierdziła Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna Canal+ Polska.

Kancelaria B2R Law poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała  Canal+ Polska przy zakupie siedziby w Warszawie. Zakres obsługi obejmował analizę due diligence nieruchomości oraz doradztwo transakcyjne na etapie podpisywania umowy przedwstępnej i umowy docelowej. Kancelaria doradzała również w kwestiach podatkowych transakcji. Obsługę nadzorował starszy partner Rafał Zięba, a wykonywali, pod przewodnictwem counsel Agnieszki Wojciechowskiej, partner Marcin Huczkowski, który zajmował się kwestiami własności intelektualnej, starszy prawnik Piotr Leonarski, który zajmował się kwestiami podatkowymi, oraz specjalizujące się w prawie nieruchomości prawniczki Natalia Leszko, Weronika Nowosielska.

Kancelaria Maciesowicz i Gdula potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała w transakcji firmie Real Management.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl