Jedenaście kancelarii z Polski w czołówce długiego rankingu IFLR 1000

2538

W tegorocznym rankingu IFLR 1000 dla Polski najwięcej pierwszych miejsc zdobyły kancelarie Clifford Chance i White & Case – po cztery. 

Zakończył się maraton ogłaszania wyników ostatniej, trzydziestej edycji tego rankingu. W 2020 r. rezultaty publikowane były w czterech comiesięcznych odcinkach od czerwca do października (w czerwcu w dwóch kategoriach „Bankowość i finanse” oraz „Finansowanie projektów”, w lipcu – w kolejnych dwóch „Rynki kapitałowe – inwestycje” oraz „Rynki kapitałowe – papiery dłużne”, w sierpniu – w dwóch następnych „Energetyka” i „Infrastruktura”). Na początku października pojawiła się czwarta, ostatnia odsłona – wyniki w kategorii „Połączenia i przejęcia przedsiębiorstw”.

Na podstawie liczby pierwszych miejsc w siedmiu kategoriach rankingu – dziedzinach obsługi prawnej, „Rynek Prawniczy” sporządził zestawienie jego liderów w Polsce – kancelarii z największą liczbą zdobytych pierwszych miejsc (top of the top). Pierwsze miejsca oznaczają w tym wypadku zakwalifikowanie kancelarii w IFLR 1000 do tzw. tier 1 (poziom pierwszy).

Najwięcej – po cztery – pierwszych miejsc w najnowszym rankingu zdobyły kancelarie Clifford Chance i White & Case (tak samo jak rok temu).

Na drugim miejscu w tym zestawieniu uplasowało się pięć firm z trzema pierwszymi lokatami – Allen & Overy, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, Greenberg Traurig (rok temu też miały po trzy) oraz Dentons (rok temu miała dwie) i Rymarz Zdort (rok temu jej poprzedniczka Weil, Gotshal & Manges też miała trzy).

Na trzeciej pozycji z dwoma pierwszymi pozycjami znalazły się Linklaters i Norton Rose Fulbright (obie rok temu też miały po dwie).

Po jednym pierwszym miejscu przypadło natomiast kancelariom Domański Zakrzewski Palinka oraz Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy (tak jak rok wcześniej).

Poniżej przedstawiamy (w kolejności alfabetycznej) kancelarie z Polski sklasyfikowane w najnowszym rankingu IFLR 1000 na poziomie (tier) 1 – w porównaniu do poprzedniego rankingu swój „bilans” poprawiła Dentons.

Bankowość i finanse (Banking)

Allen & Overy; Clifford Chance; Greenberg Traurig; Linklaters; Norton Rose Fulbright

Nie ma zmian w porównaniu z rankingami opublikowanymi w 2019, 2018 i 2017 r.

Finansowanie projektów (Project finance)

Allen & Overy; Clifford Chance; CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang; Norton Rose Fulbright; White & Case

Nie ma zmian w porównaniu z rankingiem opublikowanym w 2019 r.

Rynki kapitałowe – inwestycje (Capital markets: Equity)

Greenberg Traurig; Rymarz Zdort; White & Case

W porównaniu z rankingami opublikowanymi w 2019, 2018 i 2017 r. kancelarię Weil, Gotshal & Manges zastąpiła kancelaria Rymarz Zdort; jej zespół jest kontynuatorem praktyki tej amerykańskiej firmy, która z końcem 2019 r. opuściła Polskę.

Rynki kapitałowe – papiery dłużne (Capital markets: Debt)

Allen & Overy; Clifford Chance; White & Case

Nie ma zmian w porównaniu z rankingiem opublikowanym w 2019 r.

Energetyka (Project development: Power)

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang; Dentons; Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy; Rymarz Zdort

W porównaniu z rankingami opublikowanymi w 2019, 2018 i 2017 r. kancelarię Weil, Gotshal & Manges zastąpiła kancelaria Rymarz Zdort; jej zespół jest kontynuatorem praktyki tej amerykańskiej firmy, która z końcem 2019 r. opuściła Polskę.

Infrastruktura (Project development: Infrastructure)

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang; Dentons; Domański Zakrzewski Palinka

Nie ma zmian w porównaniu z rankingiem opublikowanym w 2019 r.

Połączenia i przejęcia przedsiębiorstw (M&A)

Clifford Chance; Dentons; Greenberg Traurig; Linklaters; Rymarz Zdort; White & Case

W porównaniu z rankingiem opublikowanym w 2019 r. do tier 1 awansowała Dentons. Kancelarię Weil, Gotshal & Manges zastąpiła kancelaria Rymarz Zdort; jej zespół jest kontynuatorem praktyki tej amerykańskiej firmy, która z końcem 2019 r. opuściła Polskę.

IFLR 1000 to ukazujący się od 1990 r. przewodnik-ranking klasyfikujący najlepsze kancelarie specjalizujące się w prawie finansowym i korporacyjnym w ponad 120 jurysdykcjach na całym świecie, w tym w Polsce. Eksperci opracowują zestawienia kancelarii na podstawie ich zgłoszeń oraz rekomendacji prawników z najbardziej znaczących instytucji finansowych i największych przedsiębiorstw oraz firm prawniczych.

Ranking IFLR 1000 sporządza „International Financial Law Review”, renomowany miesięcznik poświęcony tematyce prawa finansowego, wydawany przez grupę Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

Tu omówienie rankingu IFLR 1000 z 2019 r.

Tu omówienie rankingu IFLR 1000 z 2018 r.

Tutaj omówienie rankingu IFLR 1000 z 2017 r.

Tutaj i tutaj omówienia rankingu IFLR 1000 z 2016 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl