Osiem kancelarii bryluje w finansowo-korporacyjnym rankingu IFLR 1000

645

Kancelaria Clifford Chance zdobyła cztery, czyli najwięcej, pierwszych miejsc w opublikowanym 14 października 2016 r. najnowszym rankingu IFLR 1000: Financial and Corporate dla Polski – edycja 2017.

Na podstawie liczby pierwszych miejsc w pięciu kategoriach rankingu – dziedzinach obsługi prawnej, „Rynek Prawniczy” sporządził zestawienie jego liderów w Polsce. Pierwsze miejsca oznaczają wskazania kancelarii zakwalifikowanych do tzw. tier 1 (rząd pierwszy).

Na drugim miejscu w tym zestawieniu  ex aequo uplasowały się dwie firmy z trzema pierwszymi lokatami: Allen & Overy i Greenberg Traurig.

Na trzeciej pozycji z dwoma pierwszymi miejscami znalazły się ex aequo: Linklaters, Norton Rose Fulbright, Weil, Gotshal & Manges oraz White & Case.

Stawkę zamyka Dentons z jednym pierwszym miejscem.

Poniżej przedstawiamy (w kolejności alfabetycznej) kancelarie z Polski sklasyfikowane w najnowszym rankingu IFLR 1000: Financial and Corporate w tier 1.

Bankowość i finanse (Banking)

  • Allen & Overy, Clifford Chance, Greenberg Traurig, Linklaters, Norton Rose Fulbright (dwie ostatnie są nowe w tegorocznym rankingu)

Rynki kapitałowe – kapitał prywatny (Capital markets – Equity)

  • Greenberg Traurig, Weil, Gotshal & Manges (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Rynki kapitałowe – papiery dłużne (Capital markets – Debt):

  • Allen & Overy, Clifford Chance, Dentons, White & Case (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Połączenia i przejęcia przedsiębiorstw (M&A)

  • Clifford Chance, Greenberg Traurig, Linklaters, Weil, Gotshal & Manges (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Finansowanie projektów (Project finance)

  • Allen & Overy, Clifford Chance, Norton Rose Fulbright, White & Case (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu).

IFLR 1000 to ukazujący się od 1990 r. przewodnik-ranking klasyfikujący najlepsze kancelarie specjalizujące się w prawie finansowym i korporacyjnym w ponad 120 jurysdykcjach na całym świecie, w tym w Polsce. Eksperci opracowują zestawienia kancelarii na podstawie ich zgłoszeń oraz rekomendacji prawników z najbardziej znaczących instytucji finansowych i największych przedsiębiorstw oraz firm prawniczych.
Ranking IFLR 1000 sporządza  „International Financial Law Review”, renomowany miesięcznik poświęcony tematyce prawa finansowego, wydawany przez grupę Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl