Dziesięć kancelarii z Polski błyszczy w tegorocznym rankingu IFLR 1000

1178

Kancelaria White & Case jako jedyna firma prawnicza w najnowszym rankingu IFLR 1000 dla Polski awansowała w dwóch kategoriach do grupy najlepszych z najlepszych.

Ranking opublikowano 13 października 2017 r.

Na podstawie liczby pierwszych miejsc w siedmiu kategoriach rankingu – dziedzinach obsługi prawnej, „Rynek Prawniczy” sporządził zestawienie jego liderów w Polsce – kancelarii z największą liczbą zdobytych pierwszych miejsc (top of the top). Pierwsze miejsca oznaczają w tym wypadku zakwalifikowanie kancelarii w IFLR 1000 do tzw. tier 1 (poziom pierwszy).

Najwięcej – pięć – pierwszych miejsc w najnowszym rankingu zdobyła kancelaria Clifford Chance.

Na drugim miejscu w tym zestawieniu uplasowały się dwie firmy z czterema pierwszymi lokatami – Allen & Overy i White & Case. Na trzeciej pozycji z trzema pierwszymi miejscami znalazły się Dentons, Greenberg Traurig oraz Weil, Gotshal & Manges.

Po dwa pierwsze miejsca przypadły natomiast kancelariom CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, Linklaters i Norton Rose Fulbright. Jedno ma na koncie Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy.

Poniżej przedstawiamy kancelarie z Polski sklasyfikowane w najnowszym rankingu IFLR 1000 na poziomie (tier) 1 – w kolejności alfabetycznej, w ujęciu dynamicznym ze zmianami w porównaniu z poprzednimi  klasyfikacjami:

Bankowość i finanse (Banking)

  • Allen & Overy; Clifford Chance; Greenberg Traurig; Linklaters; Norton Rose Fulbright (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Rynki kapitałowe – kapitał prywatny (Capital markets – Equity)

  • Greenberg Traurig; Weil, Gotshal & Manges; White & Case (White & Case nowa w tier 1 w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Rynki kapitałowe – papiery dłużne (Capital markets – Debt):

  • Allen & Overy; Clifford Chance; Dentons; White & Case (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Energetyka  (Energy):

  • CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang; Dentons; Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy; Weil Gotshal & Manges (w porównaniu do poprzedniego rankingu z tier 1 do tier 2 wypadła Norton Rose Fulbright)

Infrastruktura (Infrastructure):

  • Clifford Chance; CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang; Dentons (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu)

Połączenia i przejęcia przedsiębiorstw (M&A)

  • Allen & Overy; Clifford Chance; Greenberg Traurig; Linklaters; Weil, Gotshal & Manges; White & Case ( w porównaniu do poprzedniego rankingu nowe w tier 1 Allen & Overy i White & Case)

Finansowanie projektów (Project finance)

  • Allen & Overy; Clifford Chance; Norton Rose Fulbright; White & Case (bez zmian w porównaniu do poprzedniego rankingu).

IFLR 1000 to ukazujący się od 1990 r. przewodnik-ranking klasyfikujący najlepsze kancelarie specjalizujące się w prawie finansowym i korporacyjnym w ponad 120 jurysdykcjach na całym świecie, w tym w Polsce. Eksperci opracowują zestawienia kancelarii na podstawie ich zgłoszeń oraz rekomendacji prawników z najbardziej znaczących instytucji finansowych i największych przedsiębiorstw oraz firm prawniczych.

Ranking IFLR 1000 sporządza „International Financial Law Review”, renomowany miesięcznik poświęcony tematyce prawa finansowego, wydawany przez grupę Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl