Hogan Lovells doradzała Grupie ISOC przy zakupie Silesia Business Park

690
(www.urbanity.pl)

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Grupy ISOC przy transakcji nabycia, od szwedzkiego inwestora Niam, budynków biurowych A i B kompleksu biurowego Silesia Business Park.

Kompleks Silesia Business Park zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej w Katowicach. Nieruchomości będące przedmiotem transakcji to dwa nowe budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu ponad 24 tys. mkw. Grupa ISOC, w wyniku przeprowadzonej transakcji, została wyłącznym właścicielem całego kompleksu Silesia Business Park.

Grupa ISOC to filipiński fundusz inwestycyjny w sektorze nieruchomościowym oraz infrastruktury przemysłowej, angażujący się również w projekty telekomunikacyjne, logistyczne oraz z sektora chłodniczego.

W 2019 roku Grupa ISOC była nominowana w kategorii „Inwestor Roku” w konkursie Eurobuild Awards organizowanym przez wydawcę magazynu „Eurobuild CEE”. Nabycie budynków A i B kompleksu biurowego Silesia Business Park jest kolejną transakcją nieruchomościową Grupy ISOC na polskim rynku.

Counsel Bartosz Clemenz koordynował prace multidyscyplinarnego zespołu Hogan Lovells nadzorowanego przez Marka Grodka, partnera kierującego praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells.

W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells, w zakresie kwestii nieruchomościowych, wchodzili: Adam Nowosielski, Ewa Kraszewskadr Katarzyna SulimierskaPaweł Gnaś, Daria Kostewicz oraz Karolina Samocik.

Piotr Zawiślak, partner kierujący praktyką bankowofinansową, oraz Mateusz Dereszyński doradzali w odniesieniu do zagadnień związanych z finansowaniem transakcji.

W zakresie prawa własności intelektualnej doradzały Ewa Kacperek, counsel kierująca praktyką prawa własności intelektualnej, mediów i nowych technologii oraz Weronika Wołosiuk.

Jest to kolejna znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce z udziałem kapitału z Azji, przy której doradza kancelaria Hogan Lovells.

Materiał kancelarii Hogan Lovells