Prawniczka transakcyjna i doradca podatkowy we wspólnej kancelarii

2389

KM Partners Komorowska Michaliszyn – „Rynek Prawniczy” ustalił, że tak nazywa się nowa kancelaria, którą od kilku miesięcy prowadzą wspólnie Ida Komorowska-Moj i Arkadiusz Michaliszyn.

(www.linkedin.com)

Ida Komorowska-Moj jest prawniczką transakcyjną. Specjalizuje się w obsłudze fuzji i przejęć, transakcji na rynku kapitałowym oraz w prawie handlowym. Pracowała dla spółek, funduszy inwestycyjnych, międzynarodowych korporacji. Przeprowadzała restrukturyzacje, podziały, połączenia i likwidacje spółek. Tworzyła struktury prawne dla funduszy, doradzała przy inwestycjach w projekty badawczo-rozwojowe oraz ofertach publicznych. Obsługuje walne zgromadzenia spółek, zajmuje się sporami korporacyjnymi i zasadami ładu korporacyjnego w strukturach holdingowych. Zajmuje się też doradztwem regulacyjnym w zakresie rynków kapitałowych

Kancelarię KM Partners Komorowska Michaliszyn prowadzi od marca 2019 r. Przedtem przez trzy miesiące była prawniczką kancelarii Zięba & Partners, w której jako partner kierowała praktyką korporacyjną i M&A, po tym, jak w ramach głośnej na rynku secesji na przełomie 2018 i 2019 r. odeszła wraz z ok. 30-osobową grupa prawników z kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy, która działa dziś jako Kochański i Partnerzy. W Kochański Zięba i Partnerzy była przez rok partnerem. Przeszła tam ze stanowiska counsel w kancelarii Bird & Bird, w której pracowała 4,5 roku. Przedtem przez ponad 1,5 roku była prawniczką w kancelarii CMS Cameron McKenna, przez niespełna rok – w zespole Dewey & LeBoeuf, który obecnie działa jako Greenberg Traurig, a przez ponad 1,5 roku – w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych (2008) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i dziennikarskich (2005) na wydziale nauk politycznych tej samej uczelni.

(www.linkedin.com)

Arkadiusz Michaliszyn jest prawnikiem podatkowym. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dotyczącym restrukturyzacji spółek, kupna i sprzedaży udziałów spółkach i transakcji na rynku nieruchomości. Reprezentuje strony postępowań podatkowych i sądowoadministracyjnych.

Wcześniej jako of counsel współpracował z warszawską kancelarią JSLegal Jankowski & Stroiński. Przedtem przez 17 lat pracował w kancelarii CMS Cameron McKenna, w której jako partner kierował praktyką podatkową. Przedtem przez trzy lata  pracował firmie doradczej Ernst & Young.

Jest doradcą podatkowym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (1995).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl