Hogan Lovells doradzała Grupie ISOC przy zakupie biurowców we Wrocławiu

486
(www.e-biurowce.pl)

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Grupy ISOC przy transakcji nabycia od Vastint Poland, trzech budynków należących do kompleksu biurowego klasy A – Business Garden Wrocław.

Business Garden to nowoczesny kompleks biurowy docelowo oferujący ponad 110 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej, który wraz z dziewięcioma budynkami biurowymi i otaczającym go ogrodem zajmie powierzchnię siedmiu hektarów. Pierwszy, ukończony etap inwestycji, obejmował realizację trzech budynków o powierzchni najmu ok. 37 tys. mkw. oraz pawilon restauracyjny.

Grupa ISOC, z siedziba w Manili, to filipiński inwestor z sektora infrastruktury przemysłowej i nieruchomości. Transakcja ta jest trzecią, po nabyciu obiektów biurowych Silesia Business Park (budynki C i D) w grudniu 2018 r. oraz budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku w marcu 2019 r., transakcją nieruchomościową z udziałem Grupy ISOC na polskim rynku. Przy dwóch transakcjach doradcą prawnym Grupy ISOC była kancelaria Hogan Lovells.

W transakcji nabycia kompleksu Business Garden Wrocław Grupę ISOC reprezentował Bartosz Clemenz, counsel w departamencie nieruchomości Hogan Lovells, a pracę multidyscyplinarnego zespołu nadzorował Marek Grodek, partner kierujący departamentem nieruchomości warszawskiego biura kancelarii.

W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells wchodzili również:

Praktyka nieruchomościowa: Paweł Gnaś (lawyer), Dr Katarzyna Sulimierska (senior associate), Ewa Kraszewska (senior associate), Michał Zajączkowski (senior associate), Marta Popis (associate), Adam Nowosielski (associate) i Damian Gadomski (associate).

Praktyka podatkowa: Andrzej Dębiec (partner kierujący departamentem podatkowym), Zbigniew Marczyk (counsel).

Praktyka prawa własności intelektualnej, mediów oraz nowych technologii: Ewa Kacperek (counsel), Jakub Baczuk (associate), Weronika Wołosiuk (lawyer).

Praktyka bankowości i finansowania: Mateusz Dereszyński (senior associate).

Jest to już piąta, w ostatnim czasie, znacząca transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce z udziałem kapitału z Azji, przy której zaangażowana była kancelaria Hogan Lovells.

Materiał kancelarii Hogan Lovells