Doradztwo Crido dla Koramic Real Estate

513
Warszawski biurowiec GreenWings Offices należący do firmy OKRE Development (www.koramicrealestate.be)

Firma Crido doradzała prawnie i podatkowo Koramic Real Estate w procesie nabycia 100 proc. udziałów w OKRE Development oraz projektów zarządzanych przez ten podmiot prowadzonych w ramach spółek celowych. W procesie uczestniczyli prawnicy z kancelarii Crido Legal i doradcy podatkowi z zespołu real estate w Crido.

OKRE Development to firma deweloperska, która od 1995 r. realizuje przemyślane projekty mieszkaniowe i biurowe w centrach największych miast w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Koramic Real Estate to wiodący belgijski inwestor i deweloper, działający przede wszystkim na rynku nieruchomości biurowych, przemysłowych i mieszkaniowych. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Kortrijk, w Belgii. Oddziały regionalne znajdują się w Polsce, Niemczech, Rumunii i Holandii. W każdym kraju zespoły składają się z multidyscyplinarnych profesjonalistów. Koramic Real Estate jest niezależną spółką branży nieruchomości w Grupie Koramic, założonej w 1883 r.

Obsługa prawna i podatkowa Crido obejmowała kompleksowe doradztwo na rzecz Koramic Real Estate w zakresie przeprowadzenia due diligence ośmiu spółek, przygotowania dokumentacji transakcyjnej (umów sprzedaży udziałów i dokumentów towarzyszących) oraz umów o zakazie konkurencji. Zespołem prawników kierował adwokat dr Szymon Syp, przy wsparciu Justyny Solnicy, associate oraz Igi Wojtczak-Opala z Crido Legal. Z kolei zespół podatkowy reprezentowali Mateusz Stańczyk, partner oraz Artur Kordel, menadżer w Crido.

– Doradztwo na rzecz Koramic Real Estate wpisuje się w rozwój praktyki M&A połączonych zespołów prawnopodatkowych Crido. Cieszymy się, że mogliśmy doradzać wiodącemu belgijskiemu inwestorowi w Polsce przy przejęciu całości udziałów w OKRE Development – komentuje dr Szymon Syp.

– Przejęcie przez Koramic Real Estate kontroli nad OKRE Development i projektów zarządzanych przez tę spółkę stanowi realizację strategii Koramic Real Estate w Polsce. Dziękujemy zespołowi CRIDO za zaangażowanie i zamknięcie transakcji – komentuje Radosław Mizera, dyrektor finansowy OKRE Development.

Materiał firmy Crido