Kochański Zięba i Partnerzy doceniona w eurorankingu prawniczych innowatorów

273

Globalna sieć Linklaters zdobyła w 2016 roku tytuł „Najbardziej Innowacyjnej Europejskiej Firmy Prawniczej” (Most Innovative European Law Firm) w renomowanym konkursie ekonomicznego dziennika „Financial Times”.

Wyniki konkursu obejmującego kancelarie i prawników z kontynentu europejskiego ogłoszono 6 października 2016 r. podczas gali w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej.

W konkursieFT European Innovative Lawyer Awards 2016” doceniona została także jedyna polska kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy. W kategorii „Innowacja w rozwoju biznesu i dzieleniu się wiedzą” ( Innovation in business development and knowledge sharing) uzyskała ocenę „Wyróżniona” (Commended).

Kochański Zięba i Partnerzy znalazła się w zestawieniu 17 firm prawniczych w tej kategorii, obok takich globalnych marek znanych z polskiego rynku, jak DLA Piper, Norton Rose Fulbright, Bird & Bird, Baker & McKenzie, Eversheds, Hogan Lovells czy europejska Wolf Theiss.

Doceniono ją za innowacyjność, która przejawia się w tym, iż „w swojej strategii rozwoju firma skupia się na krajach, które nie są jeszcze głównymi partnerami handlowymi Polski, w takich regionach jak Afryka, Azja i Bliski Wschód”.

Kancelaria już po raz drugi została sklasyfikowana w rankingu „FT” – w 2014 r. uzyskała wyróżnienie w kategorii „Najbardziej innowacyjne firmy prawnicze w obsłudze klientów” (Most innovative law firms in client service). Wyróżniono ją wówczas za wdrożenie „wyrafinowanego” informatycznego systemu zarządzania komunikacją oraz dostępem do dokumentów i spraw, przeznaczonego zarówno dla prawników, jak i ich klientów.

Pierwsze miejsce w generalnym rankingu liderów innowacyjności „FT Top 50 Most Innovative Law Firms 2016: Business of Law” zdobyła globalna sieć Linklaters, która miała najwięcej punktów z poszczególnych 16 kategorii.

W zestawieniu tym znalazły się także inne znane z polskiego rynku marki: Allen & Overy (3), Hogan Lovells (5), Eversheds (8), Baker & McKenzie (13), Bird & Bird (14), CMS (15) Norton Rose Fulbright (21), DLA Piper i Weil, Gotshal & Manges (obie na 28 miejscu), Dentons (31), White & Case ( 33),Wolf Theiss (37), Garrigues (41), PwC Tax &  Legal (44).

Ranking FT European Innovative Lawyer” ocenia innowacyjność i oryginalność rozwiązań organizacyjnych i prawnych zastosowanych przez kancelarie i działy prawne w przedsiębiorstwach, klasyfikowane w kilkunastu kategoriach. Są to poszczególne dziedziny doradztwa, np. fuzje i przejęcia, restrukturyzacje i reorganizacje, sekurytyzacja, ale także takie jak relacje z klientami, odpowiedzialność społeczna czy nowoczesne technologie i nowe modele działalności biznesowej.

Zgodnie z metodologią rankingu każde zgłoszenie analizowane jest w wieloetapowym procesie z udziałem firmy badawczej RSG Consulting, której eksperci kontaktują się z klientami i niezależnymi specjalistami, aby w badaniu innowacyjności ocenić punktowo oryginalność, przesłanki i skutki zgłoszonych do konkursu rozwiązań, prac czy przedsięwzięć.

W ostatnim konkursie wpłynęły 643 zgłoszenia ze 139 kancelarii i 115 firmowych zespołów prawnych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl