Prawniczka transakcyjna z Polski nowym partnerem w Baker & McKenzie

1213

Weronika Achramowicz jest w gronie prawników awansowanych na nowych partnerów międzynarodowej sieci prawniczej Baker & McKenzie poinformowała ta firma.

Awanse ogłoszono pod koniec czerwca, część weszła w życie 1 stycznia 2016 r., część – 1 lipca.

Grupa nowych partnerów liczy 85 prawników. Wśród awansowanych są 34 kobiety (40 proc.). W sumie w całej globalnej sieci będzie ich już 1580, w tym ponad 400 to kobiety, więcej niż w jakiejkolwiek innej firmie prawniczej – informuje kancelaria Baker & McKenzie. Najwięcej partnerów przybywa w praktykach podatkowej, bankowości i finansów, sporów sądowych oraz fuzji i przejęć; 43 proc. nowych pochodzi z regionu Azji i Pacyfiku, 30 proc. z Ameryki Północnej, 19 proc. z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, 8 proc. – z Ameryki Łacińskiej.

– Z przyjemnością witam wszystkich nowych partnerów z całego świata. Awanse pokazują dużą różnorodność talentów w wielu krajach i praktykach naszej kancelarii. Jestem szczególnie dumny, że wciąż awansujemy dużą liczbę kobiet – oświadczył Eduardo Leite, globalny partner zarządzający Baker & McKenzie.

Oprócz wewnętrznych awansów firma w 2016 r. przejęła z rynku 65 partnerów, w tym co trzeci był kobietą. Razem w tym roku sieci przybyło zatem 150 partnerów.

Weronika Achramowicz specjalizuje się w prawie handlowym i w obsłudze transakcji fuzji i przejęć oraz private equity. Doradza również w sprawach restrukturyzacji i ładu korporacyjnego (corporate governance). Jest też ekspertem w zakresie regulacji gier hazardowych (kasyna, automaty, zakłady, loterie). W warszawskim biurze kancelarii pracuje od 2005 r. Od marca 2016 r. prowadzi zespół prawa handlowego (trade & commerce). Awansowała ze stanowiska counsel, które zajmowała od lipca 2013 r.
Jest radcą prawnym od 2007 r. i absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2003).

– Weronika Achramowicz konsekwentnie budowała swoją pozycję zawodową, stając się jednym z najbardziej uznanych prawników specjalizujących się w fuzjach i przejęciach oraz prawie handlowym. Klienci doceniają jej wiedzę i zaangażowanie. Gratulujemy jej awansu i życzymy dalszych sukcesów – skomentował Marek Rosiński, partner zarządzający Baker & McKenzie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl