Bankowy partner z Chadbourne & Parke przeniósł się do Magnussona

1641

Marek Król jest nowym prawnikiem i partnerem w warszawskim biurze kancelarii Magnusson poinformowała ta firma prawnicza.

Wcześniej był  partnerem w warszawskim oddziale amerykańskiej kancelarii Chadbourne & Parke, która w maju 2016 r. poinformowała o zakończeniu funkcjonowania polskiego biura; jego zespół kontynuuje działalność jako współpracująca z Chadbourne, ale niezależna kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy.  

Marek Król specjalizuje się w prawie bankowym i finansowym. Zajmuje się obsługą transakcji finansowania projektów  inwestycyjnych (project finance), także projektów deweloperskich i inwestycji  mieszkaniowych, przejęć i połączeń spółek, ofert publicznych na rynkach kapitałowych. Doradza spółkom chemicznym, petrochemicznym i energetycznym, bankom, funduszom inwestycyjnym i sekurytyzacyjnym.

Przed dołączeniem do Magnusson Marek Król m.in. kierował działami bankowości i finansów w Chadbourne & Parke (od 2010 r.), w CMS Cameron McKenna (2007-2010) oraz w White & Case (1997-2007). Był również szefem działu doradztwa bankowego w firmie doradczej KPMG (1995-1997), dyrektorem departamentu prawnego w Polskim Banku Inwestycyjnym (1994-1995). Kierował działem finansowania projektów w departamencie prawnym Banku Pekao (1990-1994). Po koniec lat 80-tych XX wieku pracował jako prawnik w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Jest prawnikiem rankingowym, z wielokrotnymi rekomendacjami takich renomowanych publikacji jak Chambers Global, Chambers Europe, IFLR 1000 i The Legal 500.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1987) i radcą prawnym od 1994 r.

– Dołączenie do naszego zespołu tak wybitnego prawnika, jak Marek Król istotnie przyczynia się do rozwoju naszej praktyki project finance – oświadczyła Agnieszka Pytlas-Skwierczyńska, partner zarządzająca kancelarii Magnusson w Polsce.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl