Chadbourne & Parke znika z Warszawy, pozostaje Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy

3273
www.pexels.com

Kancelarii Chadbourne & Parke nie ma już w Polsce oficjalnie, ale ta firma prawnicza będzie współpracować z zespołem kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy z Warszawy.

W ubiegłym tygodniu serwis internetowy branżowego magazynu „The American Lawyer” poinformował, że nowojorska kancelaria Chadbourne & Parke nie będzie już firmować swoją marką biura w Warszawie, chociaż będzie podtrzymywać współpracę z niezależną polską firmą Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy, której prawnicy dotychczas tworzyli jej oddział w Polsce.

Jak oświadczył „The American Lawyer” rzecznik prasowy Chadbourne & Parke, „w celu uzyskania większej elastyczności w obsłudze klientów zdecydowano, że nasza praktyka w Warszawie będzie najlepiej prowadzona przez kancelarię Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy, działającą jako niezależna firma prawnicza, ale będąca częścią międzynarodowej sieci prawniczej Chadbourne”. I dodał: –  Oczekujemy kontynuacji sukcesu tej długoletniej współpracy.

chadbourne

Chadbourne & Parke zaczęła działalność w Polsce w styczniu 2004 r., kiedy przejęła zespół prawników warszawskiego   biura chicagowskiej kancelarii Altheimer & Gray, która działała tu od 1990 r., ale popadła w postępowanie upadłościowe w Ameryce. Wśród nich byli Gabriel Wujek, Włodzimierz Radzikowski i Dorota Szubielska, którzy dziś działają w ramach kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy. Z jej strony internetowej, która, jak ustaliła dziennikarka „The American Lawyer”, została zarejestrowana w marcu 2016 r., wynika, że liczy 21 prawników, specjalizujących się w obsłudze energetyki, finansów, spraw sądowych, fuzji i przejęć, nieruchomości, w prawie podatkowym i prawie pracy. Jej partnerem zarządzającym jest Włodzimierz Radzikowski.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl