Partnerski transfer prawnika od nieruchomości z CMS do Baker & McKenzie

1109

Przemysław Kucharski jest od maja 2016 r. nowym partnerem lokalnym w zespole nieruchomości i inwestycji budowlanych warszawskiego biura kancelarii Baker & McKenzie  – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszedł z kancelarii CMS, gdzie również zajmował stanowisko partnera.

Przemysław Kucharski specjalizuje się w dziedzinie prawa nieruchomości i prawa budowlanego. Obsługiwał transakcje na rynku nieruchomości i korporacyjne. Doradzał przy nabywaniu gruntów, zagospodarowaniu terenu na potrzeby inwestycji przemysłowych, handlowych, biurowych i mieszkaniowych. Pracował również przy finansowaniu projektów, umowach najmu powierzchni handlowych, przemysłowych i biurowych, przy restrukturyzacjach. Reprezentował strony postępowań administracyjnych dotyczących pozwoleń na budowę oraz sporów sądowych związanych z inwestycjami budowlanymi.

Wcześniej był partnerem (od maja 2014 r.) a przedtem  starszym prawnikiem (od lipca 2008 r.) w zespole nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Pracował także w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (przez ponad 2,5 roku) oraz jako prawnik podatkowy w zespole nieruchomości firmy Ernst & Young (przez dwa lata).

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (2004). W 2007 r. ukończył aplikację sędziowską. Od 2008 r. jest adwokatem.
– Bardzo mnie cieszy fakt, że to właśnie Przemysław Kucharski dołączył do naszego zespołu. Jestem przekonana, że jego doświadczenie i znajomość rynku przyczynią się do dalszego wzrostu naszej praktyki w Polsce – oświadczyła Małgorzata Pietrzak-Paciorek, wspólnik kierujący praktyką nieruchomości i inwestycji budowlanych w Baker & McKenzie.

– Dołączam do zespołu z dużym entuzjazmem i energią. Wierzę, że w niedługim czasie jeszcze bardziej wzmocnimy i ugruntujemy pozycję zespołu nieruchomości Baker & McKenzie w regionie  Europy Środkowo-Wschodniej – zadeklarował  Przemysław Kucharski.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl