Dentons i White & Case w kredycie dla zabytkowego hotelu

672

Kancelaria Dentons doradzała spółce Bristol Warsaw, która jest właścicielem warszawskiego hotelu Bristol, przy refinansowaniu jego zadłużenia przez Bank Polska Kasa Opieki, którego doradcą była kancelaria White & Case.

Kwoty kredytu nie ujawniono.

Pięciogwiazdkowy hotel Hotel Bristol w Warszawie stoi  przy Krakowskim Przedmieściu w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego. Jest najdroższym i najstarszym działającym hotelem w Warszawie. Wybudowano go w 1901 r.

Na siedmiu kondygnacjach mieści się m.in. 206 pokoi (w tym 32 apartamenty) z  łazienkami wykładanymi marmurem, dwie restauracje, dwie sale bankietowe. Część wnętrz posiada secesyjną dekorację.

W 2013 r. hotel od firmy Royal Starman Bristol, która nabyła go dwa lata wcześniej od Orbisu, zakupiło  onsorcjum międzynarodowych prywatnych inwestorów związanych z rynkiem hotelowym. Obiekt przeszedł remont kosztem 13 mln euro. Właściciele przyłączyli go do prestiżowej sieci Luxury Collection.

Właścicielom hotelu Bristol w związku z refinansowaniem zadłużenia doradzali prawnicy zespołu bankowości i finansów kancelarii Dentons pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego  Piotr Nerwiński, Magdalena Kalińska i Marta Liberska. Obsługa obejmowała negocjacje dotyczące umowy kredytów oraz dokumentów zabezpieczeń.

Ze strony kanclearii White & Case Bank Pekao obsługiwali partner Tomasz Ostrowski oraz prawnicy Michał Jadwisiak i Sylwia Opiatowska.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl