Portal „Rynek Prawniczy” w 2024 roku umocnił pozycję bezkonkurencyjnego w Polsce dostawcy biznesowych informacji prawniczych z krajowego rynku.
W minionym roku miał prawie 61 tys. czytelników (unikalnych użytkowników). To o 47 proc. więcej niż w roku 2023 (41,5 tys.). Odnotował też ponad 1,2 mln wyświetleń stron, czyli o prawie 54 proc. więcej niż w roku 2023 (785 tys. wyświetleń). Przy czym liczba artykułów w minionym roku była większa tylko o 6 proc.
Dane statystyczne przekazane przez dostawcę hostingu internetowego nie tylko pokazały niespotykany wcześniej wzrost liczby czytelników i czytelnictwa portalu rok do roku. Ponadto po pierwsze, był to wzrost masywny, aż o połowę. Po drugie, był to wzrost raptowny, który naraz odwrócił dotychczasowe wektory. Od pewnego czasu bowiem te wskaźniki liczbowe bardzo, bardzo powoli, ale stale, malały.
Ubiegłoroczne przyrosty miały charakter naturalny. Nie było w tym udziału żadnych specjalistów od pozycjonowania w Internecie, narzędziowców SEO, tagowania czy słów kluczowych.
Optymistycznymi wieściami warto się dzielić, stąd ten artykuł. Zważywszy zwłaszcza na ciągle rosnącą presję tzw. internetowych mediów społecznościowych, w tym profesjonalnych. Tradycyjnej prasie prawniczej, za jaką sam uważa się „Rynek Prawniczy”, nawet jeżeli także jest internetowa, przychodzi bowiem rywalizować z niezmordowaną aktywnością setek lawfluencerów.
„Rynek Prawniczy” też jest obecny w tych „soszjalach”. Wszelako publikowane są tam wyłącznie informacje o ukazaniu się kolejnego newsa w portalu. Na Facebooku, gdzie liczba obserwujących profil „RyPra” od dłuższego czasu oscyluje wokół 3,3 tys., od samego początku, od kwietnia 2016 r. Na LinkedInie, gdzie obserwujących profil „RyPra” jest prawie 5,9 tys. i ich liczba stale rośnie, od ponad dwóch lat.
„Rynek Prawniczy” najserdeczniej dziękuje czytelnikom za uwagę i zainteresowanie publikowanymi na jego łamach treściami. Obiecujemy zaangażowanie w to, by było ich jeszcze więcej i by były coraz lepsze. „Rynek Prawniczy” wyraża także gorącą wdzięczność wspaniałemu gronu kancelarii partnerskich portalu, bez których nie było możliwe jego istnienie. „Rynek Prawniczy” zachęca także inne kancelarie do dołączenia do tego grona, by swobodnie prezentować swoje dokonania całemu rosnącemu i aktywnemu środowisku czytelników portalu.
Ireneusz Walencik
wydawca i redaktor portalu „Rynek Prawniczy”