W wydawniczym konkursie odkryto najnowsze gwiazdy wschodzące na firmamencie krajowego prawnictwa

438
Zdjęcie: Roven Images/Unsplash

Dagmara Miler, adwokat i rzecznik patentowy z kancelarii K2 Legal Korboński i Partnerzy w Warszawie, zwyciężyła w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2024”.

Wyniki konkursu ogłoszono 19 listopada 2024 r.

Konkurs organizowany przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska – była to trzynasta edycja – co roku wyłania innowacyjnych, kreatywnych i czujących nowe trendy rynkowe młodych prawników (do 35. roku życia) z kancelarii, firm, administracji, charakteryzujących się ponadto wiedzą pogłębianą w pracy naukowej oraz zaangażowaniem społecznym.

Tegoroczna zwyciężczyni, Dagmara Miler, ma 34 lata, jest adwokatem i rzecznikiem patentowym. Reprezentuje strony przy rejestracji znaków towarowych, zgłaszaniu sprzeciwów wobec prób rejestracji znaków podobnych, w postępowaniach przed polskim i unijnym urzędami patentowymi. Obsługuje agencje marketingowe, m.in. przy wdrożeniach rozwiązań sztucznej inteligencji. Doradzała przy wprowadzaniu chatbotów w loteriach promocyjnych. Pro bono propaguje integrację kobiet w adwokaturze.

Drugie miejsce zdobyła radca prawna Daniela Wybrańczyk, lat 34, ekspert ds. legislacji w Kancelarii Sejmu. Zajmuje się prawem rodzinnym. Pro bono  współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka.

Trzecie natomiast zajął adwokat Artur Kula, 29 lat, specjalizujący się w prawnej reprezentacji osób LGBTI (z angielskiego: Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Intergender – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych).

Na konkurs nadesłano 144 zgłoszenia, z których kapituła wytypowała 35 finalistów, spośród których wyłoniono 10 laureatów – to siedmiu prawników i trzy prawniczki.

Oto laureaci (według kolejności rankingowej):

  1. Dagmara Miler – adwokat, rzecznik patentowy, partner w kancelarii K2 Legal Korboński i Partnerzy w Warszawie
  2. Daniela Wybrańczyk – radca prawny, ekspert ds. legislacji w Biurze Ekspertyz i Oceny Skutków Regulacji Kancelarii Sejmu
  3. Artur Kula – adwokat w kancelarii KMA w Warszawie
  4. Barnaba Rud-Chlipalski – adwokat,associate w kancelarii Rymarz Zdort Maruta
  5. Karol Perkowski – zastępca dyrektora Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  6. Kamil Rudol – adwokat, partner w kancelarii Zacharski Rudol w Warszawie
  7. Gabriela Lenarczyk – radca prawny, senior associatew kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy w Krakowie
  8. Paweł Hajduk – adwokat, senior associate w kancelarii Ligit w Warszawie
  9. Jarosław Kola – counselw kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
  10. Wojciech Zomerski – radca prawny w indywidualnej kancelarii we Wrocławiu

Nadto kapituła dorocznego konkursu już po raz ósmy uhonorowała specjalnymi nagrodami pięcioro prawników, którzy wyróżnili się niestandardowymi osiągnięciami.

Nagrody specjalne (w kolejności alfabetycznej):

  • Piotr Białach – radca prawny, counsel w kancelarii Dentons
  • Małgorzata Gemen – adwokat w indywidualnej kancelarii w Szczecinie
  • Patrycja Nowakowska – adwokat, counselw kancelarii Kubas Kos Gałkowski
  • Alicja Sukiennik – adwokat w indywidualnej kancelarii w Warszawie
  • Maciej Szczerba – radca prawny, radc Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej

Pozostali finaliści (w kolejności alfabetycznej, dane osobowe za Wolters Kluwer Polska, dane zawodowe – ustalenia redakcji):

  • Oliwia Babiarz – adwokat w kancelarii BPG Babiarz & Papaj-Gajek w Katowicach
  • Wojciech Firek – aplikant radcowski w kancelarii Jaworski Brzozowski i Partnerzy w Krakowie
  • Karolina Gałęzowska – inspektor ochrony danych w firmie Premier Capital
  • Justyna Grusza-Głębicka – adwokat w indywidualnej kancelarii w Białymstoku
  • Mateusz Hendzel – kierownik ds. zgodności w firmie Lotte Wedel
  • Marcin Krzemień – radca prawny, associatew kancelarii CMS
  • Wojciech Lamik – radca prawny w kancelarii Leśniewski Borkiewicz Kostka & Partners we Wrocławiu
  • Marcin Łukowski – kierownik ds. zgodności eksportu w firmie Bausch+Lomb
  • Dawid Daniel Malinowski – angielski solicitor, adwokat, senior associatew kancelarii Bexley Beaumont w Wielkiej Brytanii
  • Wojciech Modzelewski – prawnik w fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi
  • Patrycja Pieszczek-Bober – starszy referent w dziale obsługi prawnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
  • Patrycja Rejnowicz-Janowska – adwokat, counselw kancelarii Jabłoński Koźmiński i Wspólnicy w Warszawie
  • Joanna Rułkowska – prawniczka we własnej kancelarii prawnej w Białymstoku
  • Krzysztof Schultz – radca prawny, senior associate w kancelarii CMS
  • Oktawia Sepioł – aplikantka radcowska, senior associatew kancelarii EY Law
  • Arkadiusz Steć – adwokat w kancelarii Steć w Warszawie
  • Anna Wiktorow-Bojska – adwokat, senior associatew kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
  • Mateusz Winczura – adwokat, mid associate w kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński
  • Hubert Woźniak – adwokat, senior associate w kancelarii Rymarz Zdort Maruta
  • Julia Ziemska – adwokat, counselw kancelarii Orlik & Partners w Warszawie

Tutaj wyniki konkursu z 2023 r.

Tutaj wyniki konkursu z 2022 r.

Tutaj wyniki konkursu z 2021 r.

Tu wyniki konkursu z 2020 r.

Tu wyniki konkursu z 2019 r.

Tu wyniki konkursu z 2018 r.

Tutaj wyniki konkursu z 2017 r., a tu wyniki konkursu z 2016 r.

Ireneusz Walencik